Не стало депутатки ЛМР першого скликання, дружини дисидента Марії Гель

1625
Марія та Іван Гелі

У Львові на 84-му році життя померла вдова видатного громадського діяча, багатолітнього політв’язня конц­таборів Івана Геля Марія Гель. Про це пише Тvoemisto.tv.

У понеділок, 7 грудня, о 16:00 год відбудеться парастас у каплиці на Пекарській. У вівторок з 10:00 почнеться прощання в храмі Пресвятої Тройці по вул. Тершаківців. Похоронне богослуження розпочнеться о 12:00 год. Поховають померлу на Личаківському кладовищі, в родинному гробівці, поруч з чоловіком Іваном Гелем.

Іван Гель із дружиною Марією. 1982 рік.
Іван Гель із дружиною Марією. 1982 рік.
Марія Гель народилася у селі Дрогоїв Перемишльського повіту (тепер Польща). Її родину примусово виселили під час операції «Вісла». Оселилася родина в селі Верхня Білка біля Львова, була під постійним пресом НКВС. На початку 60-х Марія познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Іваном Гелем, активним діячем руху шістдесятників.
Після закінчення ув’язнення чоловіка Марія поїхала до нього на заслання. Після двох десятиліть тюрем і заслань родина повернулася до Львова. У 1991-му Марію Гель обрали депутатом Львівської міської ради. Вона весь час залишалася активною громадянкою.
Марія Гель із онуками
Марія Гель із онуками
До речі, у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» має зберігатися вишиванка, яку в далекі 1970-ті роки Івану Гелю під час його перебування в ув’язненні вишила власне Марія.
Фото: Історична правда і Україна молода

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.