Не стало депутата львівської облради першого демократичного скликання Дарія-Любомира Футорського

2061
Дарій-Любомир Футорський
На 76-му році життя від коронавірусу помер Дарій-Любомир Футорський. Він був депутатом Львівської обласної ради першого демократичного скликання у 1990-1994 роках.
Довідка
Народився 27 травня 1944 року в м. Перемишль (Польща), українець, львів’янин з 1945 року, інформує “Форпост”.

Освіта: фізичний факультет ЛДУ (Львівський державний університет ім. І. Франка) 1961-1964рр., МГУ (Московський державний університет ім.М.Ломоносова) 1964-1967 рр.

Професійна діяльність: З 1967 до 1990 рр. – науково-педагогічний працівник ЛДУ. Робота на фізичному факультеті хоч і плідна, проходила з ускладненнями, оскільки він не міг мати спецдопуску (батько і рідна тітка проживали за кордоном).
Футорський, у якого понад 120 наукових публікацій, є співавтором монографії “Вплив структурних дефектів на фізичні властивості вольфраматів” та підручника “Загальні закономірності електромагнітної взаємодії в природі”. Він – учасник республіканських, всесоюзних, міжнародних наукових (фізичних, математичних, медичних) конференцій, симпозіумів, семінарів. Проходив вишкіл у Політичних Академіях Австрії, Центральної та Східної Європи.

Дарій-Любомир Футорський

Серед почесних звань та номінацій ненаукового характеру, якими відзначений Дарій Любомирович, можна відзначити: “Заслужений правозахисник”, “Народний майстер художнього
промислу”, лауреат загальнонаціонального конкурсу “Вища проба”.

У 1989 році Футорський балотується до Львівської обласної Ради народних депутатів від громадсько-політичних організацій “РУХ” та “Меморіал”. В процесі розвитку своєї громадсько-політичної активності Дарій-Любомир – ключова фігура під час виборів І. Вакарчука (Верховна Рада СРСР, 1988р.), І. Юхновського, Б. Котика, М. Батога (Верховна Рада України, 1989 р.); один з лідерів становлення, а згодом керівник відділу зовнішніх зв’язків “Меморіалу”; активний учасник створення та член президії “РУХу”; відігравав значиму роль при формуванні керівництва та член президії ЛОР першого демократичного скликання; один з ідеологів УХДП; ініціатор та організатор ХСС (Християнсько-суспільний союз), “ДУХу”(єдиний в Україні громадсько-політичний клуб “Демократія, Україна, Християнство”); активний учасник практично всіх вагомих громадсько-політичних акцій на Львівщині в період 1988-1994 рр.; у 2004 р. активний учасник Помаранчевої революції (уповноважений від “Нашої України” по зв’язках з правничими (суд, прокуратура) та правоохоронними органами Львівщини).

Футорський кавалер: ордена “Архистратига Михаїла” (5, 4, 3-го ступенів); ордена “Христа Спасителя” (до 1000-ліття хрещення Руси-України); ордена “Св. Станіслава”; ордена “Галицький Хрест”; “Золота медаль” національної премії “Квітуча Україна”; медаль “За сумлінну службу в прикордонних військах України”; нагрудна відзнака ЛОР та ЛОДА “Україна, демократія, свобода”; нагрудна відзнака “Відмінний прикордонник” (1, 2 ст.).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.