Не стало багатолітнього директора Державного природознавчого музею, професора Юрія Чернобая

434
Юрій Чернобай. Фото з сторінки Державного природничого музею НАН України
Фото з сторінки Державного природничого музею НАН України

Сьогодні, 10 липня 2024 року на 79 році життя помер головний науковий співробітник Державного природознавчого музею НАН України, дійсний член Лісівничої академії наук України, Української екологічної академії наук, доктор біологічних наук – професор Юрій Миколайович Чернобай. Про це повідомили на сторінці музею у фейсбук.

“Юрій Миколайович очолював Музей з 1987 до 2018 року. На ці 30 років припали чи не найскладніші події в історії нашого музею — фінансові кризи, генеральна реконструкція будівлі музею, постійні пошуки фінансування на відновлення діяльності. Професор Чернобай безперечно вмів приймати складні управлінські і господарські рішення. Впродовж всього періоду роботи у музеї як на посаді директора, так і на посаді головного наукового співробітника, йому вдалося підняти Державний природознавчий музей НАН України на найвищу сходинку в рейтингу наукових установ Відділення загальної біології НАН України, провести реконструкцію будівлі музею у складний для України час і відновити соціальні функції Природознавчого музею, як науково-освітньої установи. 11 кандидатів і 3 доктори наук написали і захистили свої кваліфікаційні наукові роботи під його керівництвом.
Передчасна смерть Юрія Миколайовича Чернобая – невиправна втрата для родини, Музею, колег, друзів та української біологічної науки. Розділяємо невимовний сум і тугу його близьких та рідних. Світлий спомин про Юрія Миколайовича назавжди залишиться у серцях його учнів та всіх хто його знав, хто працював поруч, або просто перетинався на життєвих шляхах”, – пишуть на сторінці колеги-музейники.
Прощання з Юрієм Миколайовичем Чернобаєм відбудеться 12 липня 2024 р. у Каплиці Різдва Хрестителя Господнього Йоана ПЦУ за адресою вул. Пекарська, 52 (м. Львів) об 11.00.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.