“Не будіть лихо…”, або виставка-послання

1226

У насиченому на мистецькі події останнього тижня відкриття виставки плакатів студентів кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну і мистецтв у Львівському музеї історії релігії набуло особливого значення. У переддень другої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну молода генерація мистців з уславленого навчального закладу Харкова маніфестувала свою стійкість духу супроти агресії лицемірного, мерзенного, кровожерливого історичного сусіда.

Відкриття виставки
Відкриття виставки

Молодий педагог, ініціаторка і кураторка Дарія Балашова ключем до експозиції обрала стислу, але масштабну сентенцію «Не Будіть Лихо… Від Міфу до Реальності». Цю смислову ідею Дарія закріпила наступними судженнями: «…це більше, ніж виставка, це могутнє послання: ″Рано вранці 24 лютого ви розбудили Лихо – ох, дарма… Доброго вечора, ми з України″. Тут кожна легенда та кожна міфічна істота стають живим підтвердженням того, що свобода глибоко закодована в нашій ДНК. Ми, поряд із нашими містичними героями, готові обороняти нашу свободу та незалежність, не вагаючись перед будь-якими викликами».

Кураторка виставки Дарія Балашова на тлі експозиції
Кураторка виставки Дарія Балашова на тлі експозиції

Студенти класу Дарії Балашової підтвердили глибину своєї національно-патріотичної настанови аргументами сучасного мистецтва. На виставці можна побачити чимало оригінальних формально-образних трактувань титульної теми через проєкцію української міфології, а також алегорії та гротеску. Студіююча молодь зуміла особистісні емоції, переживання і ненависть до ворога-нелюда трансформувати у дієву, гостроактуальну мистецьку форму.

Фрагмент експозиції виставки
Фрагмент експозиції виставки

З метою підсилення тих чи інших алегоричних посилів окремі автори / авторки використали новітню технологію штучного інтелекту. В цілому експозиція є багатою на творчі знахідки та доволі переконливо стверджує високий рівень харківської школи графічного дизайну, яка має тривалий історичний родовід.

 Роман ЯЦІВ

Фотографії автора

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.