Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на “Гуцульське Різдво”

1969
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на "Гуцульське Різдво"Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на "Гуцульське Різдво"

13 грудня 2016 року о 16.00 в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відкриється масштабний виставковий проект «ГУЦУЛЬСЬКЕ РІЗДВО».  Тут будуть представлені яскраві твори гуцульського народного мистецтва ХІХ — першої третини ХХ ст.

Гуцульська ікона Різдва Христового
Гуцульська ікона Різдва Христового

Для гуцульської звичаєвості характерне тісне переплетення язичницьких та християнських вірувань, що найповніше відобразилось в обрядових дійствах зимового циклу. Відзначення різдвяних свят у гуцулів набувало сакрально-урочистої настроєвості. В очікуванні свята гуцули прибирали оселю, добирали найкраще «лудинє» (вбрання), готували святковий стіл, дбали про гріш для колядників.

Експозиційний простір виставки буде організовано у тематичні розділи: “Різдво”, “Ґазда”, “Коляда”, “Ґаздиня”, “Йордан”. У кожному з них Ви побачите твори гуцульського народного мистецтва: гончарства, декоративного різьблення, мосяжництва, обробки шкіри, а також вибрані зразки гуцульської вишивки, ткацтва, одягу й прикрас, що відображають побут та звичаєву культуру цього етносу.

Афіша виставкового проекту «ГУЦУЛЬСЬКЕ РІЗДВО»
Афіша виставкового проекту «ГУЦУЛЬСЬКЕ РІЗДВО»

Основу експозиції складатимуть твори з фондів Національного музею у Львові ім. А. Шептицького, у доповненні експонатів із Музею народної архітектури та побуту у Львові, Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ, а також приватних колекцій Косова, Криворівні (Івано-Франківської обл.) і Львова. Зокрема, йдеться про зразки музичних інструментів, елементи народних строїв, кахлі, свічники-трійці тощо.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.