Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького запрошує на третю лекцію про Михайла Бойчука

0
211
Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького запрошує на третю лекцію про Михайла Бойчука

В четвер, 20 квітня 2017 року, о 18.00 в експозиції “Українське мистецтво ХХ століття” Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького (вул. М. Драгоманова, 42) відбудеться уже третя лекція Ярослава Кравченка з циклу “Мистецтво українського авангарду: від Неовізантизму до Бойчукізму”.

Тема лекції професора звучить так “Михайло Бойчук і мистецтво українського монументалізму  в руслі “Розстріляного Відродження” України (1917-1937)” і має розповідати про один з найцікавіших і найскладніших періодів творчості Михайла Бойчука.

Михайло Бойчук в реставраційній майстерні у Львові
Михайло Бойчук в реставраційній майстерні у Львові

Перша лекція Ярослава Кравченка носила назву “Біля джерел європейського авангарду. Група “Renovation Bizantine” і розповідала про період становлення Михайла Бойчука та його групи і творчі експерименти у напрямку неовізантизму.

Ярослав Кравченко
Ярослав Кравченко

У другій лекції під назвою «Львівські імпресії неовізантизму Михайла Бойчука (1910–1914)» Ярослав Кравченко розкрив роль митрополита Андрея Шептицького та першого директора НМЛ професора Іларіона Свєнціцькогоу творчій долі митця Михайла Бойчука, розглянцв питання, пов’язані з діяльністю членів групи «Renovation Bizantine» у царинах сакрально-монументального мистецтва та реставрації пам’яток. Пан Ярослав Кравченко також розповів про внесок художниці Ярослави Музики у збереженні творчої спадщини Михайла Бойчука.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.