Напередодні Миколая у Львові діткам із багатодітних сімей даруватимуть книжки

1490
Напередодні Миколая у Львові діткам із багатодітних сімей даруватимуть книжки

Впродовж останніх кількох місяців усі львівські медіа ретельно стежили за перебігом цього унікального всеукраїнського казкового проекту. Соціальна ініціатива була започаткована у вересні головою благодійного фонду «Щастя завжди поруч» Іриною Астаховою й мала на меті видання книги казок, які для своїх діток писали батьки, дідусі й бабусі.

«Адже казка написала своєю мамою чи бабусею запам’ятається дитині значно краще, аніж будь-якого іншого невідомого автора», – наголошувала неодноразово Ірина Астахова.

За заклик відгукнулося дуже багато авторів. Тож редколегія отримала 212 текстів від 77 авторів з різних міст України (двоє авторів навіть були з США, але мають українське коріння. Про конкурс дізналися із соцмереж).

 Обкладинка казкової збірки "Щастя у віконці"
Обкладинка казкової збірки “Щастя у віконці”

З усієї кількості редколегія обрала 50 кращих текстів, які й створили збірку казок. До ілюстрування унікальної казкової збірки зголосилися також 11 художників із різних міст України. Її презентація відбудеться вже цієї суботи 17 грудня під час “Карнавалу казок” у ТЦ “Victoria Gardens”.

Макет казкової збірки "Щастя у віконці"
Макет казкової збірки “Щастя у віконці”

Як розповіла Ірина Астахова – голова благодійного фонду та ініціатор проекту –  на презентацію 17 грудня запрошують усіх батьків та дітей, а особливо – діток з малозабезпечених та соціально незахищених сімей є в списку й 4 будинки сімейного типу, котрі розташовані у Львові).

Ірина Астахова - голова благодійного фонду "Щастя завжди поруч", ініціатор проекту - "Щастя у віконці" та її молодша донька Маша, яка надихнула маму на створення проекту.
Ірина Астахова – голова благодійного фонду “Щастя завжди поруч”, ініціатор проекту – “Щастя у віконці” та її молодша донька Маша, яка надихнула маму на створення проекту.

Адже їм книгу даруватимуть безкоштовно. Для цього варто попередньо зареєструватися на сторінці фонду «Щастя завжди поруч», надіслати копії своїх документів (свідоцтва про народження дітей). Опісля їхнє ім’я буде внесено до переліку тих, хто отримає примірник книги в подарунок.

Леся Кічура - співавтор та координатор проекту "Щастя у віконці" з донькою для якої написана казка Фея Різдва, що увійшла до збірки
Леся Кічура – співавтор та координатор проекту “Щастя у віконці” з донькою Діаною для якої написана казка Фея Різдва, що увійшла до збірки.

Проте, на цьому подарунки для багатодітних діток не вичерпуються. Адже зумисне на 17 грудня до Львова приїде відома Пряникова фея із Івано-Франківська – Ірина Станіславська, розповідає Леся Кічура (співавтор  та координатор казкового проекту).

Леся Кічура - співавтор та координатор проекту "Щастя у віконці" з макетом омріяної книги в руках
Леся Кічура – співавтор та координатор проекту “Щастя у віконці” з макетом омріяної книги в руках.

Звісно феї, навіть пряникові завжди мають із собою подарунки. Ірина Станіславська також приїде не з пустими руками. До Львова вона привезете 150 імбирно-медових пряників і проводитиме для малечі майстер-класи із розмальовування солодощів.

Пряникова фея із Івано-Франківська – Ірина Станіславська
Пряникова фея із Івано-Франківська – Ірина Станіславська

Навчання заплановані на 17 грудня (безкоштовні) та на 18 грудня (платні) у приміщенні клубу “Щастя”. Захід проводитиметься об 11:30 та 14:00. Усі охочі зможуть відвідати його, попередньо зареєструвавшись на сторінці Фонду “Щастя завжди поруч”.

Для усіх решта діток книга також буде доступна, адже її можна буде придбати, переказавши кошти на рахунок благодійного фонду «Щастя завжди поруч» або за готівку в день презентації.

 Імбирно-медові пряники від ТМ Гарні пряники

Імбирно-медові пряники від ТМ Гарні пряники

Нагадаємо, що за умовами попереднього продажу книга вартуватиме 80 грн до 16 грудня, а вже 17 і надалі – її ціна становитиме 120 грн. Усі виручені кошти підуть на популяризацію проекту на теренах всієї України.

Організатори радіють з того приводу що презентацію з міста Суми приїде маленька Яна Поплавська разом із автором, а за сумісництвом і своєю вчителькою Оленою Щербиною.

Маленька Яна Поплавська (дівчинка, яка бореться з раком) разом із автором, а за сумісництвом і своєю вчителькою Оленою Щербиною (співавтор проекту м.Суми)
Маленька Яна Поплавська (дівчинка, яка бореться з раком) разом із автором, а за сумісництвом і своєю вчителькою Оленою Щербиною (співавтор проекту м.Суми)

Історія цієї дівчинки спонукала її вчительку Олену Щербину написати казку  «Кульбабки» про принцесу, яка хворіла важкою недугою (сама ж Яна вже кілька років бореться з раком.)

Пані Олена захоплюється силою волі та витривалістю своєї маленької вихованки: “Диво дається тим, хто в нього вірить. Такої сильної та життєрадісної дівчинки я ніколи не бачила у своєму житті! Після покращення Яна знову продовжила займатись танцями, релаксує від спілкування – простого… з однолітками, як і має бути в її віці”.

Маленька Яна Поплавська (дівчинка, яка бореться з раком) разом із автором, а за сумісництвом і своєю вчителькою Оленою Щербиною (співавтор проекту м.Суми)
Маленька Яна Поплавська (дівчинка, яка бореться з раком) разом із автором, а за сумісництвом і своєю вчителькою Оленою Щербиною (співавтор проекту м.Суми)

Надіслати казку на конкурс до Львова Олену Щербину спонукала її сестра. Коли ж Яна дізналася, що казка про неї ввійшла до збірки – дівчинка дуже зраділа і сподівається, що вона своїм прикладом зможе показати іншим хворим діткам, що ніколи не варто втрачати надії!

Насправді іноді діти своїм прикладом примушують задуматися навіть дорослих, що перешкоди – часто роблять нас сильнішими. Історія цієї дуже життєлюбної та сміливої дівчинки варта того, аби про неї дізналися побільше українців, – наголосила Леся Кічура.

Ірина Астахова - голова благодійного фонду "Щастя завжди поруч", ініціатор проекту - "Щастя у віконці" та Леся Кічура - співавтор та координатор проекту "Щастя у віконці"
Ірина Астахова – голова благодійного фонду “Щастя завжди поруч”, ініціатор проекту – “Щастя у віконці” та Леся Кічура – співавтор та координатор проекту “Щастя у віконці”

Квитки на потяг до міста Лева уже на руках і Яна з батьками та улюбленим педагогом уже лічить дні до своєї неймовірної мандрівки Україною.

До речі, проект «Щастя у віконці» матиме продовження. Ідеї уже визрівають в думках ініціаторки та натхненниці проекту Ірини Астахової:

– «Щастя у віконці» має перейти плавно в наступний проект. Коли отримаємо книжку, то будемо розписувати графік відвідування будинків сімейного типу. З собою щоразу на гостину братимемо ще журналіста та фотографа. Усі разом будемо гостюватися в сім’ях, де виховують багато діток. Там будемо читати казки, малювати закладки. В цей час журналіст братиме інтерв’ю-історію у батьків. А наприкінці року заплановано за рахунок благодійного фонду видати книжку-фото/альбом про ці родинні історії. Короткі витяги з кожного інтерв’ю Ірина Астахова дублюватиме на сайті та на своїй сторінці у Фб, де буде відбуватися збір голосів симпатиків родин. 12 найцікавіших родин увійдуть в календар на 2018 рік))) Зараз узгоджуємо всі основні моменти.

Імбирно-медові пряники від ТМ Гарні пряники
Імбирно-медові пряники від ТМ Гарні пряники

На день презентації автори (зі Львова, Івано-Франківська та Сум) читатимуть свої казки і даватимуть автографи…

Розклад авторський читань та автограф-сесій на 17 грудня

 16.30 “Кольорові Олівці” Роман Бойчук м. Івано-Франківськ
17.00 “Помічники Святого Миколая” Віталія Савченко м. Івано-Франківськ
17.30 “Фея Різдва” Леся Кічура м. Львів
18.00 “Кульбабки” Елена Щербина м. Суми
18.30 “Казка про книжкову Фею” Уляна Дудок м. Львів

Леся КІЧУРА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.