На Жовківщині вшанували пам’ять знаного правника Герша Лаутерпахта (відео)

796
На Жовківщині вшанували пам'ять знаного правника Герша Лаутерпахта

Вчора, 6 жовтня, у Жовкві, на будівлі районного суду, урочисто відкрили меморіальну таблицю серу Гершу Лаутерпахту. Захід приурочили до 120-річчя від дня народження відомого юриста-міжнародника світового масштабу.

Відкриття таблиці ініціювали співробітники факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.

Галицький сейм, сучасний головний корпус Львівського університету імені Івана Франка
Головний корпус Львівського національного університету імені Івана Франка

“Львівський університет реалізує свій великий проект повернення в науков-історичну память відомих імен світових вчених, які свого часу вчились у Львові. Одним із таких видатних постатей є Герш Лаутерпахт, автор концепції значення особи в міжнародному праві, прокурор Нюрнберзького процесу, його іменем названо науково-дослідний центр в Кембриджському університеті. Молоді вчені Франкового університету досліджували його теоретичну спадщину і таким чином народилася ідея увічнити пам`ять цього непересічного правника”, – зазначив декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський.

«Та концепція прав людини, яку започаткував і ввів в обіг у міжнародному праві сер Герш Лаутерпахт, має стати центральною і фундаментальною не лише для судової влади, а й для усіх органів влади», – зауважила директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської облдержадміністрації Поліна Лі.

Герш Лаутерпахт
Герш Лаутерпахт

В межах вшанування 120-річчя від дня народження Герша Лаутерпахта відбулася також Міжнародна конференція «Правові концепції Герша Лаутерпахта у теорії та практиці міжнародного права». У конференції взяли участь науковці Віденського, Варшавського, Ягеллонського університетів, а також Одеської юридичної академії та Львівського університету ім. Івана Франка.

Довідково:

У 2017 році виповнюється 120 років від народження Герша Лаутерпахта, відомого у всьому світі британського професора міжнародного права, фундатора сучасного міжнародного права прав людини, який був студентом Львівського університету. Герш Лаутерпахт – уродженець Жовкви. Був професором Кембриджського університету, у 1952—1954 роках — член Комісії міжнародного права ООН, у 1955—1960 роках — суддя Міжнародного суду в Гаазі. Лаутерпахт є одним із авторів концепції прав людини як норми міжнародного права.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.