На захист хранительки музею-заповідника «Олеський замок» Тетяни Сабодаш піднялась громада селища

427
© Photo by Bohdan Poshyvailo
© Photo by Bohdan Poshyvailo

13 червня у приміщенні Народного дому селища Олесько відбулися громадські слухання, під час яких громада обговорила питання захисту хранительки Олеського замку, яку звинувачують у зникненні музейних експонатів. Результатом таких слухань стала низка звернень до Міністерства культури, до Президента, бо олещани переконані – Тетяну Сабодаш обмовили, аби вижити хранительку із посади, повідомляє Буське Радіо.

Відеосюжет про цю подію із Олеська підготували наші колеги-журналісти з телеканалу НТА:

Нагадаємо, що на захист Тетяни Сабодаш стали й музейники, зокрема, завідувач відділом стародавнього мистецтва Національного художнього музею України Галина Бєлікова. Нещодавно п.Тетяну підтримав і відомий телеведучий Сергій Притула. Усі разом вони закликають Міністра культури Євгена Нищука та віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка звернути увагу і розібратися, як так сталося, що головний хранитель музею-заповідника «Олеський замок» Тетяна Сабодаш не пройшла атестацію і визнана профнепридатною.

Про це Сергій Притула написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

Тетяна Сабодаш
Тетяна Сабодаш

Подаємо його допис у повному обсязі:

«Головний хранитель музею-заповідника «Олеський замок» Тетяна Сабодаш понад сорок років працює в Олеському замку. У неї за плечима десятки років самовідданої роботи під керівництвом Бориса Григоровича і разом з Борисом Григоровичем. Борис Возницький довіряв п.Тетяні абсолютно і без застережень. У 2015 році Тетяна Сабодаш стала лауреатом Премії ім. Бориса Возницького.

Премії, яку називають «Музейний «Оскар».

Тоді члени Експертної ради зазначили, що завдяки такій «господині Олеського замку, Лувр в Україні можливий». Про особливий порядок у фондах говорили зі сцени при нагородженні. (Ви ж там були присутні пане Євген Нищук і все чули і все знаєте.)

Олеський замок. Фото: bigtravel.in.ua
Олеський замок. Фото: bigtravel.in.ua

І не дарма такі відгуки про багаторічну роботу п. Тетяни.

Слід зазначити, що Тетяна Сабодаш має дві вищі освіти. І ті освіти здобуті в найвідоміших вишах України і, тоді СРСР. Це Університет Франка і Академія мистецтв ім.Рєпіна за фахом мистецтвознавець. Працівники музеїв називають Тетяну Сабодаш взірцем і моральним авторитетом.

І от тепер мені кажуть, що Тетяна Сабодаш «не пройшла Атестацію і визнана профнепридатною!!!».

Ким? За дорученням Генерального директора Возняка, переляканими підлеглими того директора?

Тарас Возняк
Тарас Возняк

Так той самозваний «культуролог» зі всіма «ісполнітелямі» його волі не має і десятої долі відсотка тих знань і того досвіду, який має Тетяна Сабодаш. Про повагу я вже й не говорю.

Рік тому вижили Володимира Пшика, тому, що ключик загубив. Тепер виживають Тетяну Сабодаш.

В Золочівському замку те саме, тепер там править людина зі сільськогосподарською освітою.

І це тільки декілька осіб я згадав, звільнено значно більше, піддаються гонінням і інші працівники, закриваються підрозділи Галереї.

PS. Ті звинувачення, які висувалися до Тетяни Сабодаш, давно спростовані. Сама п. Тетяна неодноразово заявляла, що готова до будь яких перевірок».

Використано матеріали ww.zik.ua та www.nta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.