На сцені Першого театру відбудеться перша прем’єра цього року

357
На сцені Першого театру перша прем'єра цього року

В суботу, 14 січня 2023 року, о 14.00 на сцені Першого театру (вулиця Академіка Гнатюка, 11) відбудеться прем’єра містерії звуку під назвою “Вертеп”.

Вертеп – це унікальна українська театральна форма, одна з ознак української ідентичності. Вертеп – це яскраві картини минулого та сьогодення водночас, де завжди існує віра та перемога Добра і Світла. Вертеп – це народний гумор, який рятує в важкі часи, адже по-доброму жартуючи, ми оспівуємо мужність нашої нації, що не втрачає винахідливості та хорошого настрою навіть в період небезпеки.

Кожна дія Вертепу має свою історію. За основу було взято текст Сокиринського вертепу 1774 р., який записаний в Полтавській області. Перша дія — класична різдвяна історія: народження Ісуса і розповідь про царя Ірода. Друга — написана за мотивами фольклору, який виник під час війни.

Традиційно в Україні з вертепом ходили чоловіки, проте зараз, коли чоловіки боронять країну на фронті, жінки воюють в тому числі і на культурному фронті, оберігають традиції, саме тому наш Вертеп – це лише жінки.

Івона ЛОБАН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.