На сцені Львівської національної філармонії стартує проєкт під назвою “Україна. Музи не мовчать”

250
На сцені Львівської національної філармонії стартує проєкт під назвою “Україна. Музи не мовчать”

28 червня у рамках масштабного проєкту Львівської національної філармонії під назвою “Україна. Музи не мовчать” пройде перша українська подія із циклу антикризової міжнародної співпраці.

ХХ Львівський Фестиваль Давньої Музики, Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка спільно з Щецинським Міжнародним фестивалем Давньої Музики (Польща) презентують концерт старовинної української та європейської музики. Оркестр барокової капели ЛНМА ім. М. Лисенка під творчим керівництвом Анни Іванюшенко виконає перлини бароко, які оркестранти студіювали з німецькими та польськими спеціалістами у цій царині.

Виконавець на бароковій скрипці Сергій Гаврилюк, що є викладачем Академії, відзначає, що програма концерту 28 червня особлива, адже “поєднає культурний простір країн-учасниць проєкту. Публіка зможе почути і французьку пишну вишуканість, і родзинки польського барокового стилю, і блискавичну віртуозність української давньої музики”.

Про програму та творчу співпрацю з іноземними колегами розповідає також творча керівниця оркестру молодих музикантів Анна Іванюшенко: “В програмі ми вирішили показати музику українську та європейську — це завжди на часі, але зараз особливо. Нам лишається тільки постійно говорити світові, що ми маємо своє коріння, і можемо ним пишатись. Як це роблять всі європейські народи: дуже промовистим для мене був той факт, що, наприклад, польська менторка проєкту Уршуля Ставіцька запропонувала твір Телемана, який має польську основу; німецька виконавиця на віолі да гамба Гертруд Оз запропонувала твір для нас абсолютно невідомого композитора Ерлебаха — це композитор, який мешкав неподалік її батьківщини. Вийшла концепція  справжніх музичних мостів, тому що кожен запропонував те, що йому найближче. Ми виконаємо також музику Березовського й Бортнянського для скрипки та клавесина”.

Ольга МАКСИМ’ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.