На Сокальщині відкрили Меморіальний музей отця Кирила Селецького

347
Відкриття Меморіального музею отця Кирила Селецького
Відкриття Меморіального музею отця Кирила Селецького

Вчора, 28 квітня 2018 року, виповнилося 100 років від дня смерті засновника Згромадження Сестер св. Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії о. Кирила Селецького. З цієї нагоди у селі Цеблів відкрили та освятили музей у приміщенні колишнього монастиря, а також провели Архиєрейську Божественну Літургію.

Участь в урочистих заходах взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Ми зібрались славити священика, непересічну людину,  яка залишила великий слід на землі. Отець сто років тому так само служив, проповідував, працював, шанував людей і кожен з нас має шанс у Бога заслужити таку ж шану. Для цього потрібно, щоб кожен на своєму місці робив усе, що від нього залежить”, – зазначив Олег Синютка.

Присутніх також привітала провінційна настоятелька сестер св. Йосифа монахиня Єлизавети Бігун і вручила пам’ятну медаль парафіяльній церкві з нагоди 100-річчя від дня смерті о. Кирила Селецького.

Відкриття Меморіального музею отця Кирила Селецького
Відкриття Меморіального музею отця Кирила Селецького

Довідково:

о. Кирило Селецький – український греко-католицький священик, публіцист, активний громадський діяч.  Служив у Перемиській Єпархії УГКЦ, співзасновник першого жіночого апостольського монашого згромадження в Галичині.

1874 – став парохом у с. Жужіль і приєднаної до неї парафії с. Цеблів

З метою боротьби з пияцтвом заложив Брацтва тверезості. Отець дбав про поширення освіти серед сільського населення. Сам був освідченим священиком. Добре знав латинську, французьку і німецьку мови. Створив у своїх парафіях читальні, де мешканці села могли безплатно випозичати книжки.

1895 р. – в Жужелю постало Товариство Івана Милостивого (надавали матеріальну поміч вдовам, сиротам і опущеним на території свого села).

Останніх десять років присвятив виключно новозаснованому в Цеблові Згромадженню сестер св. Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії.

Василь ЗЕЛЕНКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.