На проєкт реставрації ратуші у Самборі виділили 800 тисяч гривень

414
Ратуша в Самборі
Ратуша в Самборі

Для ремонту Самбірської ратуші, що є пам’яткою архітектури національного значення, із обласного бюджету виділили 800 тисяч гривень. За ці гроші мають розробити проєктно-кошторисну документацію. Про це повідомляють у пресслужбі Львівської облдержадміністрації.

Як повідомили у Самбірській міській раді, реставрація включатиме: фасадні і внутрішні роботи, заміну даху, заміну комунікацій та ремонт у підвальному приміщенні, яке після реставрації планують використовувати як музей чи інший культурний простір.

Технічне завдання вже розробили. Цього року планують підготувати усю необхідну документацію.

Ратуша в Самборі
Ратуша в Самборі

Гроші на проєктно-кошторисну документацію виділили через обласну програму “Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області на 2021-2025 рр.”

Загальна вартість реставрації складатиме близько 40 мільйонів гривень.

Що відомо про ратушу у Самборі

Міська ратуша у місті Самбір на Львівщині є пам’яткою архітектури національного значення XVII—XIX століть. Первісна ратуша була дерев’яною. Вона згоріла 1498 році разом з усіма навколишніми будинками. На початку XVI ст. збудували нову одноповерхову ратушу з невисокою вежею і годинником. Ця ратуша теж згоріла (1637 р.), а на її місці у 1638–1668 роках звели двоповерхову муровану з 40-метровою 8-гранною вежею та ліхтарем. Донині зберігся стародавній ренесансний портал.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.