На пл. Міцкевича повторно розкриють фрагмент Високого муру, який згодом експонуватимуть

964
пл. Міцкевича

Рятівна археологічна служба, на своєму сайті повідомляє, що розпочала роботи на пл. Міцкевича, 9 у Львові. Замовником досліджень є власник ділянки – ТОВ «Центр розвитку нерухомості». Основна мета – розкрити раніше досліджені фрагменти Високого муру та дороги, що прилягала до нього, для подальшої їх музеєфікації та експонування.

Нагадаємо, археологічні дослідження на пл. Міцкевича, 9 проводили у 2005-2006 та 2013-2014 роках. Одне з найцікавіших відкриттів – добре збережені залишки першої лінії оборони середньовічного Львова – Високого муру, будівництво якого розпочали ще у XIV ст, та міської дороги, що йшла попри нього. Вона була вимощена з каменю та прилягала до муру із внутрішньої частини середмістя Львова.

Особливістю Високого муру була наявність оборонних веж, які з середини XV ст були закріплені за ремісничими цехами, що мали підтримувати їх у стані бойової готовності та обороняти в часах ворожих нападів.

Фрагменти Високого муру та дороги, 2013 р.
Фрагменти Високого муру та дороги, 2013 р.

Високий мур разом з іншими оборонними укріпленнями Львова почали розбирати наприкінці XVIII ст.

До наших днів частково збереглись: вежа римарів на вул Л. Українки, та вежа токарів на вул. Арсенальній. Залишки ж самого муру можна побачити позаду королівського арсеналу та на пр. Свободи.

Окрім пл. Міцкевича, рештки Високого муру з вежею «Руською» було досліджено в 2002 р на вул. Руській. Через десять років було проведено дослідження першої лінії оборони на вул. Лесі Українки, де також було виявлено рештки вежі медоварів та пивоварів та вежі сідлярів.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.