На пл. Міцкевича повторно розкриють фрагмент Високого муру, який згодом експонуватимуть

1146
пл. Міцкевича

Рятівна археологічна служба, на своєму сайті повідомляє, що розпочала роботи на пл. Міцкевича, 9 у Львові. Замовником досліджень є власник ділянки – ТОВ «Центр розвитку нерухомості». Основна мета – розкрити раніше досліджені фрагменти Високого муру та дороги, що прилягала до нього, для подальшої їх музеєфікації та експонування.

Нагадаємо, археологічні дослідження на пл. Міцкевича, 9 проводили у 2005-2006 та 2013-2014 роках. Одне з найцікавіших відкриттів – добре збережені залишки першої лінії оборони середньовічного Львова – Високого муру, будівництво якого розпочали ще у XIV ст, та міської дороги, що йшла попри нього. Вона була вимощена з каменю та прилягала до муру із внутрішньої частини середмістя Львова.

Особливістю Високого муру була наявність оборонних веж, які з середини XV ст були закріплені за ремісничими цехами, що мали підтримувати їх у стані бойової готовності та обороняти в часах ворожих нападів.

Фрагменти Високого муру та дороги, 2013 р.
Фрагменти Високого муру та дороги, 2013 р.

Високий мур разом з іншими оборонними укріпленнями Львова почали розбирати наприкінці XVIII ст.

До наших днів частково збереглись: вежа римарів на вул Л. Українки, та вежа токарів на вул. Арсенальній. Залишки ж самого муру можна побачити позаду королівського арсеналу та на пр. Свободи.

Окрім пл. Міцкевича, рештки Високого муру з вежею «Руською» було досліджено в 2002 р на вул. Руській. Через десять років було проведено дослідження першої лінії оборони на вул. Лесі Українки, де також було виявлено рештки вежі медоварів та пивоварів та вежі сідлярів.

Наталка СТУДНЯ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.