На персональній виставці Валерія Шаленка відбудеться презентація альбому творів художника

1090
На персональній виставці Валерія Шаленка відбудеться презентація альбому творів художника

В рамках Осіннього салону «Високий замок» 12 листопада о 15 год. в приміщені  Палацу мистецтв (вул. М. Коперника 17, ІІ поверх) відбудеться презентація альбому вітражів «СВІТЛОКОЛЬОРОРУХ. ВАЛЕРІЙ ШАЛЕНКО»  та кураторська екскурсія персональною виставкою цього митця.

До уваги глядачів буде представлена перша персональна ретроспектива творчої спадщини Валерія Шаленка (1947 – 2020), що охоплює період  від кінця 60-х до 2020 року, зокрема вітражі, живописні полотна, акварелі, графіка та скульптура. Валерій Шаленко, як зазначив Андрій Кісь: «… цілком нетиповий митець, навіть посеред представників свого «цеху», ба навіть серед покоління «сімдесятників» … художник часто залишався в тіні мистецьких процесів, адже прагнув бути незалежним, не йдучи на жодні компроміси зі своєю совістю зовнішніми викликами чи спокусами».

Середовище у якому формувався світогляд митця – це Григорій Чубай, Олег Лишега, Юрій Винничук, Орест Яворський, Володимир Богуславський, Юрко Бойко. Тісне спілкування, мало результатом не лише інтелектуальне збагачення та обмін думками, а й творчу співпрацю, зокрема літературно-художні видання і спільна виставка з Олегом Лишегою.

Як зазначав свого часу сам Олег Лишега про Валерія Шаленка та Грицька Чубая «Хоч як дивно вони мали в собі трошки інший скажімо погляд, аніж я звик бачити у Львові… вони були інакші, можливо знали іншу стихію, стихію відкритого кольору… Це люди, які не стрибали в мистецтво, як голий в гречку (чи як там кажуть), а йшли дуже поважно, ступали поважно на цю стезю».

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.