На Львівщину на постійне перебування привезли мощі святого Юди Тадея

1792
Церква блаженного священномученика Йосафата Коциловського у Стрию. Фото: Стрийська єпархія
Церква блаженного священномученика Йосафата Коциловського у Стрию. Фото: Стрийська єпархія

У райцентр Стрий на Львівщині, на постійне перебування привезли мощі одного з найбільш шанованих святих в усьому християнському світі – святого апостола Юди Тадея.

Як пише « Четверта студія», про це повідомили у прес-службі Стрийської єпархії.

Як зазначається, до храму блаженного священномученика Йосафата Коциловського, що у м. Стрию (вул. Львівська 156 а), на постійне перебування прибули мощі одного з найбільш шанованих святих в усьому християнському світі – святого апостола Юди Тадея.

Мощі привіз канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре (м. Рим), Преосвященний владика Іриней (Білик).

Мощі перебуватимуть в парафіяльному храмі блаженного священномученика Йосафата Коциловського, у Стрию, де будуть виставлені для привселюдного почитання. Молитовно вклонитися перед мощами святого буде можливість під час богослужінь, які відбуваються у храмі щоденно.

Довідка.  Святий Юда Тадей був одним із дванадцяти апостолів Христа. За переданням, він був близьким родичем Ісуса. Існує версія, що його батько – Алфей (Клеоп), брат святого Йосифа, Обручника Пречистої Діви Марії, а мати – Марія Клеопова, близька родичка Матері Божої. Будучи його близьким родичем, ніколи цим не чванився і називав себе слугою Христовим. Через те, що він носив таке ж ім’я, що й Юда-Іскаріот, люди забули про нього, приймаючи його за Юду-зрадника. Тільки після довгих наукових досліджень встановлено, що Юда-Тадей і Юда-Іскаріот – це дві різні особи.

Після Воскресіння Христового святий Юда Тадей проголошував слово Боже в Галилеї, Самарії та Юдеї, а пізніше в Аравії, Сирії і Месопотамії, та навчав також в Персії, а сам здобув вінець мученицький в Суантре. Дата смерті св. Юди Тадея невідома. Тіло святого перевезено до Риму і захоронено в Соборі св. Петра. Останнім часом поширюється культ св. Юди Тадея. До нього звертаються у найбільш важких життєвих обставинах та безнадійних справах. Його пам’ять у нашій Церкві згадуємо 2 липня.

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.