На Львівщині за 1,5 млн грн відреставрували металевий пам’ятник-хрест

350
Фото пам’ятного хреста Маркіяну Шашкевичу
Фото пам’ятного хреста Маркіяну Шашкевичу

У селі Підлисся на Золочівщині завершується реставрація пам’ятного хреста Маркіяну Шашкевичу. Загальна вартість робіт становить близько півтора мільйона гривень. Пам’ятка відновлюється вперше з часу її спорудження. Про це пише Твоє Місто з посиланням на Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА .

Відновлювати пам’ятку почали у 2021 році, коли відзначали 210-ту річницю від дня народження Маркіяна Шашкевича. Тоді з обласного бюджету виділили більше 800 тисяч гривень. Після чого виготовили проєктно-кошторисну документацію й отримали всі необхідні дозволи для початку реставраційних робіт. Упродовж року вдалося майже повністю відновити кам’яний постамент пам’ятника та розпочати реставрацію металевого хреста. Цьогоріч, аби закінчити роботи на об’єкті, в бюджеті області передбачили ще 600 тисяч гривень. Наразі залишилося завершити роботи із встановлення блискавкозахисту.  Додамо, виконавцем ремонтно-реставраційних робіт на монументі є ТОВ «Креативна фабрика «Вікторія».

Нагадаємо, Маркіян Шашкевич – видатний український релігійний і культурно-громадський діяч, провідний член «Руської трійці», один із авторів першого україномовного альманаху «Русалка Дністровая», поет, письменник, священик УГКЦ. Пам’ятний хрест на його честь встановили на Білій Горі поблизу села Підлисся, що є малою батьківщиною отця-просвітителя, у 1911 році, до 100-ліття з дня народження. Автором монументу став відомий львівський архітектор Олександр Лушпинський. Пам’ятка є яскравим зразком українського архітектурного модерну. Поруч розташований також музей-садиба родини Шашкевичів.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.