На Львівщині вшанували поета Олега Ольжича

291
Вшанування пам'яті Олега Ольжича
Вшанування пам'яті Олега Ольжича

Вчора, 21 липня 2021 року, з нагоди відзначення 114-ої річниці від дня народження українського поета, археолога, політичного діяча Олега Ольжича відбулося вшанування його пам’яті.

Депутати Львівської обласної ради Святослав Шеремета, Ольга Березюк, Іванна Герус, Ростислав Добош, Марія  Кульчицька-Волчко, Микола Іщук, Юрій Мазур, Роман Филипів, Сергій Дзядик, народний депутат України Олег Синютка, а також представники громадських, ветеранських організацій поклали квіти до меморіальної дошки Олега Ольжича у Львові.

Меморіальна дошка Олега Ольжича у Львові
Меморіальна дошка Олега Ольжича у Львові

Присутні також виконали Державний Гімн України і долучилися до поминальної молитви за упокій душі поета.

«Олег Ольжич – це великий українець, який віддав своє життя у боротьбі за волю і незалежність України. Він проводив надзвичайно важливі та успішні археологічні дослідження по всій Європі, у США. Але, коли прийшов час боротися за українську державу, Олег Ольжич приїхав в Україну і віддав життя за незалежність.

Вшанування пам'яті Олега Ольжича
Вшанування пам’яті Олега Ольжича

Ми має увічнювати ім’я Олега Ольжича, щоб про його життєвий шлях, творчу і наукову діяльність, революційну боротьбу знало якомога більше людей по всьому світу. Кожна нація повинна пишатися такими своїми синами, як Олег Ольжич», – зауважив голова комісії Львівської обласної ради з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослав Шеремета.

Вшанування пам'яті Олега Ольжича
Вшанування пам’яті Олега Ольжича

Довідково:

Олег Ольжич (справжнє ім’я – Олег Олександрович Кандиба), (8 (21) липня 1907, Житомир – 10 червня 1944, концтабір Заксенгаузен) – син українського поета Олександра Олеся. Очолював культурно-освітню референтуру Проводу Українських Націоналістів (ПУН) (1937) і Революційний Трибунал ОУН (1939 – 1941рр.). Заступник голови ПУН і голова ПУН на українських землях (з 05.1942), голова ПУН ОУН (01.1944 – 10.06.1944 рр.).

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.