На Львівщині триває проєкт “Небесна Сотня. Жива пам’ять”

646
Проєкт "Небесна Сотня. Жива пам’ять"
Проєкт "Небесна Сотня. Жива пам’ять"

У межах проєкту “Небесна Сотня. Жива пам’ять”, ініціатором та організатором якого є департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації, Музей визвольної боротьби України презентував у Львівському фаховому коледжі декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша виставку “Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини”, – інформує 17 лютого пресслужба ЛОДА.

Ця виставка не має аналогів в Україні, адже до її створення доклалися не родини Героїв, загиблих під час Революції Гідності. Батьки, дружини, діти Героїв Небесної Сотні приносили в музей світлини, ділилися спогадами, розповідали  історії з життя.

Автор та куратор виставки, старший науковий співробітник Львівського історичного музею Світлана Кочергіна провела екскурсію. Студенти і викладачі Львівського фахового коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша почули проникливі та живі історії про Героїв Небесної Сотні, які народилися, проживали чи навчалися на Львівщині.

Проєкт "Небесна Сотня. Жива пам’ять"
Проєкт “Небесна Сотня. Жива пам’ять”

“Ось вони ще діти, зовсім маленькі, на руках у мами, в першому класі, на випускному… Ось їх родинні свята, весілля, Святвечір і Великдень… Тут – такі радісні, усміхнені, замріяні… А тут – на Майдані – зосереджені, серйозні, націлені на те, що мають вистояти… А тут – на Інститутській…” – розповідає музейниця студентам, які з цікавістю вдивляються в обличчя Героїв на чорно-білих і кольорових світлинах.

“Їх життя і їх смерть – це справді героїчний чин. Вони – вже зрілі чоловіки і ще зовсім юні хлопці – не вагалися… Вони говорили своїм матерям і дружинам: «Хто, як не ми?» та їхали на Майдан. І йшли вперед, під кулями снайперів, озброєні дерев’яними щитами… За краще життя для своїх дітей, за нас, за Україну. Найкраща шана для них сьогодні – це наша пам’ять. Жива. Вона в тому, що учні та студенти, молоді люди, знають їх імена, впізнають їх на фотографіях…”, –  зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Ірина Гаврилюк.

За її словами, презентація виставки “Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини”  Музею визвольної боротьби України в мистецьких коледжах Львова – гарний приклад співпраці музейних та освітніх установ. Такі проекти, координовані нашим департаментом, будуть організовуватися й надалі.

Проєкт "Небесна Сотня. Жива пам’ять"
Проєкт “Небесна Сотня. Жива пам’ять”

Довідково.

Виставка складається із 24-ох стендів-життєписів, виготовлених в  Музеї визвольної боротьби України, що є відділом Львівського історичного музею, у співпраці з родинами загиблих учасників Революції Гідності. Куратором й автором виставки є старший науковий співробітник музею Світлана Кочергіна.

Окрім Музею визвольної боротьби, виставка експонувалася в Городку, Комарно, Миколаєві, Трускавці на День Незалежності), Шепетівці, Дрогобичі, Нагуєвичах (музей Франка і школа-інтернат), в Українському католицькому університеті та в усіх загальноосвітніх школах, де навчалися Герої Небесної Сотні Львівщини.

Також упродовж поточного року на честь день народження того чи іншого Героя Небесної Сотні Львівщини департамент з питань культури, національностей та релігій встановлював присвячений йому стенд виставки “Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини” у вестибюлі облдержадміністрації.

Марина ЯНЮК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.