На Львівщині розробили туристичний застосунок для мандрівок Сколівською громадою

280
На Львівщині розробили туристичний застосунок для мандрівок Сколівською громадою

На Львівщині розробили застосунок для популяризації туризму «Сколе Smart». У ньому також є розділи про життя та побут Сколівської громади.

Про це заступник мера Сколе Роман Чудійович розповів «Суспільному».

Завдання цього мобільного застосунку – привабити туристів та спростити їхнє перебування у громаді. Зокрема, він створений аби туристам було легше знайти житло та познайомитись із туристичними пам’ятками й маршрутами.

«В нас гарне місто, ми любимо своє місто. І готелів ніби вистачає тут, і природа дуже гарна в нас. Люди більше дізнаються через додаток про наш край», — каже жителька Сколе Ольга Климович.

Сколе, листівка 1910 року
Сколе, листівка 1910 року

У громаді розташовані різної складності туристичні маршрути Сколівськими Бескидами. Окрім того, Сколе — центр бойківської культури. Аби її дослідити можна розпочати із місцевого історико-краєзнавчого музею.

«Ви отримуєте таку початкову інформацію про це місце, про цей край, його історичні здобутки, його вагомі речі. Туризм, пов’язується із культурою однозначно, культури українського народу, зокрема, етнічної спільноти бойків, вона є унікальною», — зазначила керівниця музею «Сколівщина» Тетяна Зінкевич.

Гроші для цього застосунку виділили із туристичного збору за перше півріччя 2022 року. Вартість проєкту – понад 40 тисяч гривень.

Електростанція в Сколе
Електростанція в Сколе

«За основну мету ми собі ставили розширення інформації для туриста, для гостя громади, для внутрішньо перемішеної особи. Є коротко інформація про нашу громаду, основні атракції, які проводилися в попередні роки. Є сервіс: готелі, садиби, оздоровчі табори, турбази, заклади харчування, місцева гастрономія, фестивалі, музеї», — розповів керівник фінансового відділу Сколівської міської ради Сергій Трішкін.

Зазначається, що наразі є 9 розділів цього застосунку.

«Він розказує не тільки про туристичні місця, а також розказує про наші будь-які підприємства соціального спрямування. Наприклад, приїхав турист і в нього зламався автомобіль — в нашому додатку можна знайти будь-яку станцію техобслуговування, яка є в нас в громаді. Зателефонувати і поїхати відремонтувати автомобіль. Якщо необхідно — до лікаря звернутися. Якщо треба отримати іншу послугу, її можна знайти в цьому додатку», — пояснив заступник сколівського міського голови Роман Чудійович.

Довоєнна поштівка «Сколе. Парашка – Королева Бещадів 1274 м н.р.м. у зимовому вбранні»
Довоєнна поштівка «Сколе. Парашка – Королева Бещадів 1274 м н.р.м. у зимовому вбранні»

Він додав, що мобільний застосунок доповнюватимуть та розширюватимуть, аби залучити більше туристів.

Також приваблюватимуть мандрівників до громади й іншими способами, серед них — відновлення пам’яток. Зокрема, ремонтуватимуть, за грантові гроші, одну із візитівок Сколе – палац Гредлів середини XIX століття.

Вадим ЮРЧАК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.