На Львівщині розпочали ремонт аварійної церкви 17 століття

440
Церква в Кугаєві
Церква в Кугаєві

Церкву Богоявлення Господнього, яка розташована в Кугаєві та датується 1693 роком, розпочали реставрувати. Про це повідомила пресслужба Львівської ОВА. 

«Наразі церкву відкрили і поставили тимчасове накриття. Це дало можливість убезпечити дерев’яні конструкції від замокання, визначити найбільш уражену деревину  та полегшити хід реставраційних робіт. Найбільший виклик, який стоїть сьогодні перед реставраторами, – це заміна дерев’яних дубових підвалин храму», – вказала директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько.

Церква Богоявлення Господнього у с. Кугаєві (тепер Пустомитівського р-ну Львівської обл.). 20 березня 2014 р. Світлина Андрія Сови.
Церква Богоявлення Господнього у с. Кугаєві (тепер Пустомитівського р-ну Львівської обл.). 20 березня 2014 р. Світлина Андрія Сови.

Найбільша цінність пам’ятки – іконостас 18 століття, ікони якого дослідники датують 1702-1806 роками. Наразі їх перевезли в Музей народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького через аварійний стан самої церкви.

Головний архітектор проєкту – Микола Гайда, роботи здійснюватиме ТДВ «Львівське спеціальне науково-реставраційне проектно-виробниче управління «Львів-реставрація». На це з обласного бюджету виділили 1,6 млн грн. Завершити ж його планують до кінця року.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.