На корпусі Академії друкарства встановлять горельєф хорунжому армії УНР Михайлу Гаврилку

612
Вулиця Супінського, 17 (тепер вул.Коцюбинського 21),будівля Академічного Дому, де до 1912 р. була й управа НТШ
Вулиця Супінського, 17 (тепер вул.Коцюбинського 21),будівля Академічного Дому, де до 1912 р. була й управа НТШ

У четвер, 5 вересня, на одному з навчальних корпусів Української академії друкарства по вулиці Михайла Коцюбинського у Львові відкриють меморіальну дошку з горельєфом українському художнику та скульптору, хорунжому армії УНР Михайлу Гаврилку.

Автором роботи є калуський скульптор, член Національної спілки художників України Ігор Семак, про це повідомляють Фотографії старого Львова з посиланням на Zaxid.net.

Як повідомили у Калуській міській раді 30 серпня, встановлення пам’ятки ініціював онук Михайла Гаврилка – заслужений лікар України, академік медицини Орест Абрагамович. Організатором події став президент історичного клубу «Холодний Яр», письменник Роман Коваль.

Горельєф хорунжому армії УНР Михайлу Гаврилку. Горельєф виготовлено з бетону, тонованого під бронзу
Горельєф хорунжому армії УНР Михайлу Гаврилку. Горельєф виготовлено з бетону, тонованого під бронзу

«Гранітна дошка – з написом: “У цьому будинку закликав до боротьби за Самостійну Україну Михайло Гаврилко (05.09.1882 – 1920). Скульптор, поет, командант УСС, начальник штабу Сірої дивізії Армії УНР, повстанський отаман. Вічна слава!», – зазначили в міськраді.

Автором роботи є калуський скульптор, член Національної спілки художників України Ігор Семак. Меморіальну дошку відкриють 5 вересня на одному з навчальних корпусів Української академії друкарства на вул. Михайла Коцюбинського.

Додамо, що Михайло Гаврилко – відомий громадський та військовим діяч, скульптор, офіцер січового стрілецтва і хорунжий армії УНР. Він створив пам’ятники Тарасу Шевченку в Кіцмані та Косові. У лавах Українських січових стрільців воював проти Росії в Карпатах і під Болеховим. У 1916 році відкривав перші українські школи на Волині. Розстріляний чекістами восени 1920 року на рідній Полтавщині. Похований на Личаківському цвинтарі у Львові.

Андрій МІЦКЕВИЧ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.