На гостини до Антоничів можна потрапити вже на цих вихідних

438
Музей-садиба родини Антоничів (фото з: http://www.museum.lviv.ua/)
Музей-садиба родини Антоничів (фото з: http://www.museum.lviv.ua/)

Сьогодні минає 108 років від дня народження Богдана-Ігоря Антонича. З цієї нагоди у Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії), що у селі Бортятині Мостиського району відбудуться заходи із вшанування пам’яті поета.

Також о 12 годині на Янівському цвинтарі у Львові зберуться члени львівського товариства «Лемківщина», музейники, учні бортятинської школи, літературознавці, інші поціновувачі його творчості, щоб пом’янути Великого українця.

Богдан-Ігор Антонич
Богдан-Ігор Антонич

Восьмого жовтня музейники запрошують «На гостини до Антоничів». У плебанії отця Василя художник Василь Семенюк презентуватиме виставку «Графіка, за мотивами творчості Б.І. Антонича». Відвідувач зможе побачити 33 твори митця. Усі роботи – із філософською символікою, узагальненими образами, візіями, інтегровані у світовий контекст, що популяризує непростий зміст віршованих рядків поета.

Василь Семенюк
Василь Семенюк

Майстер пензля з міста Городка Василь Луців представить свої роботи: портрети батьків Богдана-Ігоря – отця Василя та їмості Ольги. Їх художник подарує Музею-садибі.

Зазирнути у мить зустрічі людини з благою вісткою, почути й відтворити цей момент спільно у дусі слова й тиші Богдана-Ігоря Антонича спробують учасники Шкільного театру Українського католицького університету «На Симонових стовпах». Вони покажуть виставу «Зелене Євангеліє» за поезіями Богдана-Ігоря Антонича й мотивами лемківських пісень.

Марія Янко. Богдан-Ігор Антонич
Марія Янко. Богдан-Ігор Антонич

У «Музейній вітальні» проходитимуть літературні читання за участі поета і прозаїка Ігоря Калинця, літературознавця Данила Ільницького. Розпочнуться святкування о 13 годині спільною молитвою за родину Антоничів і мир в Україні.

Ольга ДЯДИНЧУК та  Олена МАЛЮГА
наукові співробітники Львівського музею історії релігії

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.