На “Галичфарм” відкрили свій музей

1594
Музейна експозиція історії заводу «Галичфарм» «З досвідом у майбутнє»
Музейна експозиція історії заводу «Галичфарм» «З досвідом у майбутнє»

9 жовтня у Львові відбулося відкриття музейної експозиції історії заводу «Галичфарм» Корпорації «Артеріум» під назвою «З досвідом у майбутнє». Експозиція працює в одному з приміщень підприємства, що розташоване за адресою Опришківська, 6/8.

Серед експонатів музею лікарський посуд з оригінальними паперовими етикетками з понад півторастолітньої історією, що використовувались в аптеці «Під золотою зіркою» на вулиці Широкій (тепер Коперника). Саме цю аптеку пов’язують з витоками створення підприємства, яке в подальшому стало фармацевтичним заводом «Галичфарм». Також відвідувачі побачать аптечний посуд зі спеціальним маркуванням системи якості фармацевтів XIХ ст., австрійські аптечні ваги 80-х років XIХ сторіччя. Відлік історії сучасного підприємства починається в 1911 році, коли на вул. Фургальського (тепер  вул. Опришківська) була побудована фармацевтична фабрика «Лаокоон». Фабрика розпочала масове виробництво ліків за традиційними технологіями. Наприкінці 30-х років вона була націоналізована, а пізніше реорганізована у Львівський хіміко-фармацевтичний завод. Вже у 1966 році підприємство виготовляло ліки на експорт.

Серед експонатів, що представляють історію вже промислово розвиненого підприємства у ХХ сторіччі, відвідувачі музею побачать таблетки «Od bolu glowy», які «Галичфарм» виготовляв у 70-90-х рр. для експорту у Польщу. За часів Радянського Союзу Львову було поставлено завдання відтворити ліки «Od bolu glowy» польської фармкомпанії Польфа. Таблетки «Od bolu glowy» були популярними серед поляків, які вважали їх найпершою допомогою при головному болю. У ті часи вони продавалися крім аптек, ще у звичайних маленьких кіосках, наприклад, там, де продавалася преса. В побуті поляки ці таблетки називали «од булю глови з кугуцікем» (пол. kogucik – півник), тому що на упаковці було зображення маленького червоного півника. Підприємство відтворило склад таблеток, організувало та налагодило їх виробництво в промисловому масштабі. На упаковці замість червоного півника з’явився червоний хрестик. Пізніше ці таблетки в народі називали «од булю глови с кшежикем» (пол. krzyżyk – хрестик). Загальний випуск таблеток в ті часи на рік складав 200-230 млн. упаковок. Завод виробляв ці ліки до початку 90-х.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.