Мистецька галерея Гері Боумена запрошує на унікальну виставку

372
Мистецька галерея Гері Боумена
Мистецька галерея Гері Боумена

Сьогодні, 25 грудня 2019 року, о 18.00 в Мистецькій галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18) відбудеться відкриття виставки Галини Жегульської і Михайла Французова.

Галина Жегульська не боїться вживати яскраві кольори. Вони, тим не менше, залишаються у площині складного нюансного колориту, що надає «килимам-писанкам» Жегульської особливої «місячної» мерехтливості. Класики опарту стверджували, що їх твори спонукають глядача до активної співучасті у творчості, адже око генерує форму, трансформуючи «матерію» живопису в «енергію» видимого образу.

Галина Жегульська
Галина Жегульська

Галина Жегульська продовжує визначати можливості візуальних особливостей людського ока і механізми перетворення ілюзії в емоцію, відшукуючи моменти гармонії у досконалості геометричної композиції, провокуючи за допомогою лінійки і циркуля занурення глядача у стан «візуальної медитації».

Афіша виставки Галини Жегульської і Михайла Французова
Афіша виставки Галини Жегульської і Михайла Французова

Ім’я Михайла Французова в мистецькому контексті Львова локалізується у розділі так званої «неофіційної фотографії» 1980-х, яка була одним з варіантів протистояння штампам офіційної радянської фотоестетики, та в історико-культурологічному контексті тусовки інтелектуалів-неформалів так званого «кола Аксініна».

Михайло Французов
Михайло Французов

Далека від соціальних акцентів та радикальних жестів, властивих харківській та київській школі андеґраундної фотографії, творчість Французова тих часів метафорично-меланхолійна, заглиблена у власну концептуальну поетику. Автора цікавить насамперед, як зазначає дослідниця Вікторія Мироненко, «…співвідношення форм і ракурсів, баланси діагоналі та ритмічно структуровані маси фотокадру. Зміст народжується у Французова через аналіз його образотворчих структур, з допомогою яких він і створює свій “культурний кадр”».

Поєднання таких двох потужних митців на території однієї виставки обіцяють несподіванок та незабутніх вражень.

Анна СИДОРЕНКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.