Мирославу Отковичу виповнилося 70 років – він відзначив цю дату розкішною виставкою (відео)

580
Мирославу Отковичу виповнилося 70 років - він відзначив цю дату розкішною виставкою

В п’ятницю, 31 березня 2017 року,  в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відбулося урочисте  відкриття виставки “Мирослав Откович. Живопис“.

На великій ретроспективній виставці, яка присвячена 70-ти річчю Народного художника України Мирослава Отковича представлено роботи виконані в техніці акварелі, створенні як за останній час, так і ті, що вже є класикою українського акварельного живопису.

Мирослав Откович
Мирослав Откович

У життєвій долі Мирослава Отковича та у виборі ним творчого та професійного шляху найважливішими були, очевидно, два нерозривно пов’язані між собою фактори – праця у стінах Національного музею у Львові (1970–1980 рр.) та захоплення українською іконою, яке переросло у пізнання таємниць сакрального мистецтва і цілком природне прагнення до збереження його безцінних шедеврів.

Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан
Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан

“Мирославу Отковичу виповнюється 70 років і це уже певний етап творчості митця, певний звіт перед його пошановувачами, перед мешканцями Львова, перед художньою громадськістю, перед собою. Виставка, до певної міри, ретроспективна за останні роки, більшість представлено нові роботи, які дають познайомитись з творчістю митця на сьогодні.   А ще це можливість митцеві побачити себе з боку, зробити висновки і йти далі, вибираючи той чи інший напрямок”, –  сказав генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан на відкритті виставки.

Експозиція виставки “Мирослав Откович. Живопис“
Експозиція виставки “Мирослав Откович. Живопис“

Експоновані на виставці роботи Мирослава Отковича створенні в улюблених жанрах художника -натюрморт, пейзаж (морські краєвиди, Карпатські гори, екзотичні пейзажі Кіпру та Чорногорії, урбаністичні види Парижу), декоративні та жанрові композиції, а також роботи на християнську тематику. У своїх акварельних роботах митець поєднує традиційні засоби виразності зі сучасними прийомами фактурної розробки і збагачення акварельної плями. Характерною ознакою його творчості є поєднання технік акварелі та темпери.

Архієпископ Львівський Української Греко-Католицької, Митрополит Львівський владика Ігор (Возьняк)
Архієпископ Львівський Української Греко-Католицької, Митрополит Львівський владика Ігор (Возьняк)

“Я оглянув ці картини і дуже вдячний художнику за його працю, за сюжети, техніку, портрети, теплоту, яка відчувається в цих творах. Дякую за серце митця та його душу”, – поділився враженнями Архієпископ Львівський Української Греко-Католицької, Митрополит Львівський владика Ігор (Возьняк).

Хорова капела "Дударик" під керівництвом Дмитра Кацала на відкритті виставки “Мирослав Откович. Живопис“
Хорова капела “Дударик” під керівництвом Дмитра Кацала на відкритті виставки “Мирослав Откович. Живопис“

Під час відкриття лунало багато привітань ювіляру від представників влади та різних організації. А представники Городоцького району Львівської області нагородили Мирослава Отковича спеціальною відзнакою  за особливий внесок у розвиток українського мистецтва, прославлення рідного краю, гуманістичну та громадську діяльність.

Мирослав Откович
Мирослав Откович

“Є багато мудростей в різних народів, але наді мною завжди тяжіє та велика мудрість сказана Володимиром Мономахом ще в далекі сиві роки, що в 70 років людина злізає з воза і сідає на сани, які повільно йдуть вперед і вже ніхто не знає допоки вони будуть їхати. Тобто, це такий момент переосмислення, коли робиш певні висновки. І я закликаю всіх шанувати себе і любити себе, любити в нашій Україні, в нашому Львові, бо якщо подивитися ближче і забути всі незгоди, які є, то ми живемо в благословенному краї і трудимося для нього”, – сказав Мирослав Откович на відкритті власної виставки.

Окремо, на виставці представлено частину мистецького проекту Мирослава Отковича «1000 років Софії Київській», а саме портрети визначних політичних і культурних діячів України – Великі Київські князі Володимир та Ярослав, княгиня Ольга, княжна Анна Ярославівна, Митрополит Петро Могила, гетьман Іван Мазепа.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.