Микола Бандрівський розкаже про язичницькі капища Кайзервальді та Знесінні і штурм козаками Високого Замку

156
Микола Бандрівський розкаже про язичницькі капища Кайзервальді та Знесінні і штурм козаками Високого Замку

У вівторок, 8 квітня 2025 року о 18.00, у Львівському Фотомузеї (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17) запрошуємо послухати розповідь доктора історичних наук, археолога Миколи Мандрівського на тему “Від язичницьких капищ на Кайзервальді і Знесінні до штурму козаками Високого Замку у 1648 році: погляд археолога”.

«Пропоную прецікаву розповідь про найдавніше минуле Кайзервальду і Старого Знесіння. Розповім вам про тутешні давні городища і язичницькі капища, де стояли кам’яні поганські боввани, яким приносилися жертви і про які збереглися писемні відомості. Оповім навіть про місце на Кайзервальді, де колись стояла на кам’яна фігура давньоримської богині Мінерви встановлена там у 1783 році після відвідин Кайзервальду нашим цісарем Францом Йосифом.

І, зрештою: ви гадаєте, що все знаєте про наш Високий Замок, який межує із Кайзервальдом..? Так..? А, чи відомо вам, що було знайдено під час археологічних розкопок 1955-1956 років, коли тривало будівництво телевізійної вежі на Високому Замку..? І, де ці унікальні речі тепер знаходяться?

А, може, ви чудово орієнтуєтеся, де і в якому місці знаходилася та, чи інша, замкова вежа і котра з них досі лежить у землі під оглядовим майданчиком (колишнім “кіпцем” унії любельської)? Припускаю, що для вас не є також секретом, скільки штурмів Високого Замку провів у жовтні 1648 року славетний козацький полковник Максим Кривоніс, щоби здобути цю твердиню, звідки відбувалися атаки і який був перебіг тих боїв?» – все це, і навіть більше, розповість вам, Микола Бандрівський – доктор історичних наук, археолог, автор шести наукових монографій з найдавнішого минулого Західної України.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею Львівського палацу мистецтв.

Розголос забезпечують Українське радіо. Львів, Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, Інтернет-видання “Діло”, Фотографії Старого Львова та Площа Галицька.

Гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.