У вівторок, 8 квітня 2025 року о 18.00, у Львівському Фотомузеї (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17) запрошуємо послухати розповідь доктора історичних наук, археолога Миколи Мандрівського на тему “Від язичницьких капищ на Кайзервальді і Знесінні до штурму козаками Високого Замку у 1648 році: погляд археолога”.
«Пропоную прецікаву розповідь про найдавніше минуле Кайзервальду і Старого Знесіння. Розповім вам про тутешні давні городища і язичницькі капища, де стояли кам’яні поганські боввани, яким приносилися жертви і про які збереглися писемні відомості. Оповім навіть про місце на Кайзервальді, де колись стояла на кам’яна фігура давньоримської богині Мінерви встановлена там у 1783 році після відвідин Кайзервальду нашим цісарем Францом Йосифом.
І, зрештою: ви гадаєте, що все знаєте про наш Високий Замок, який межує із Кайзервальдом..? Так..? А, чи відомо вам, що було знайдено під час археологічних розкопок 1955-1956 років, коли тривало будівництво телевізійної вежі на Високому Замку..? І, де ці унікальні речі тепер знаходяться?
А, може, ви чудово орієнтуєтеся, де і в якому місці знаходилася та, чи інша, замкова вежа і котра з них досі лежить у землі під оглядовим майданчиком (колишнім “кіпцем” унії любельської)? Припускаю, що для вас не є також секретом, скільки штурмів Високого Замку провів у жовтні 1648 року славетний козацький полковник Максим Кривоніс, щоби здобути цю твердиню, звідки відбувалися атаки і який був перебіг тих боїв?» – все це, і навіть більше, розповість вам, Микола Бандрівський – доктор історичних наук, археолог, автор шести наукових монографій з найдавнішого минулого Західної України.
Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею Львівського палацу мистецтв.
Розголос забезпечують Українське радіо. Львів, Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, Інтернет-видання “Діло”, Фотографії Старого Львова та Площа Галицька.
Гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ