Музика Нікколо Паганіні, Йоганна Себастьяна Баха та Кароля Ліпінського звучала в домі Крушельницьких (відео)

867
Назар Федюк
Назар Федюк

У неділю, 6 серпня 2017 року, поціновувачі класичної  музики мали нагоду насолодитися концертом молодого, але  уже добре відомого в музичних колах Львова скрипаля Назара Федюка, який відбувся  у Музично–меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові (вул. С. Крушельницької, 23).

«Я би сказала, що до нас пана Назара привів Станіслав Людкевич, оскільки він готує наукову працю по скрипкових творах композитора. І це цілком невипадково, бо вокалістів до нас приводить Соломія Крушельницька, а тепер ще Станіслав Людкевич приводить до нас молодих, талановитих музикантів» – поділилася головний зберігач фондів музею Ірина Криворучка.

У програмі концерту прозвучали: 5 із 24 каприсів для скрипки соло Нікколо Паганіні, Адажіо соль мінор із циклу 6 сонат і партіт для скрипки соло Йоганна Себастьяна Баха та Адажіо з ІІ концерту для скрипки Кароля Ліпінського.

Назар Федюк
Назар Федюк

«Завдяки своїм каприсам Паганіні став одним з дуже відомим композиторів і зробив вклад в багатство творів для скрипки.  Написав він їх майже у 30 років і кожен з каприсів має особисту присвяту артистам. Виконані сьогодні твори, присвячені: відомому французькому скрипалю П‘єру Арту, австрійському віртуозу Вільгельму Ернсту, бельгійському композитору Анрі В’єтану , одному з найвідоміших піаністів Ференцу Лісту, а також каприс, який Паганіні присвятив самому собі.

Так склалося, що ім’я Паганіні було настільки відомим, що кожного музиканта, котрий досягав якихось успіхів називали його ім’ям. Тож був Паганіні зі Львова  – один з кращих польських композитів в історії Кароль Ліпінський, який жив тут у ХІХ ст., працював в нашому театрі . Його вважали рівним суперником Паганіні, а дехто казав, що він був навіть кращим за останнього», – розповів Назар Федюк.

https://youtu.be/DVxeYwwi1mA

Довідково:

Назар Федюк (народився 1992 р.) – молодий український скрипаль. У 2010 році закінчив Львівську середню спеціалізовану музичну школу-інтернат ім. С. Крушельницької (клас Володимири Шургот). У 2015 році – з відзнакою Львівську національну музичну академію ім. М. Лисенка.

Зараз Назар навчається в магістратурі HEMU – Haute École de Musique de Lausanne (Вища школа музики Лозанни, Швейцарія) у класі всесвітньо відомого професора Павла Вєрнікова – українця з Одеси, учня школи Столярського та легендарного скрипаля XX століття Давіда Ойстраха.Виступав з концертами в рамках різних музичних конкурсів та фестивалів в багатьох містах України , Швейцарії , Бельгії, Голландії, Франції , Австрії , Німеччини, Іспанії, Латвії, Польщі, з оркестрами Львівської , Закарпатської, Волинської і Хмельницької філармонії, «Київської камерати», камерного оркестру «Віртуози Львова», Національного латвійського симфонічного оркестру, Сербського оркестру радіо та телебачення.

Назар Федюк
Назар Федюк

Виступав в складі європейського міжнародного оркестру «I`culture»2015 як другий концертмейстер симфонічного оркестру.

Навчався на майстер-класах у всесвітньо відомих скрипалів: Борис Кушнір, Дональд Вайлерштайн, Олег Криса , Світлана Макарова , Ігор Волошин , Петру Мунтяну, Ігор Озім, Ірина Бочкова, Роман Ласоцкі.

Виступав з такими диригентами як Юкка-Пекка Сарасте (головний диригент радіо BBC і Кельнської філармонії), Джошуа Вайлерштайн, Ян Домбжелевскі, Кирило Карабиць, Валерій Матюхін, Юрій Бервецький , Сергій Бурко, Йосип Созанський , Зінаїда Остафійчук , Тетяна Лисенко.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.