Музичний маратон пам’яті Василя Сліпака — із вдячністю за жертовність і відвагу

1053
Музичний маратон пам'яті Василя Сліпака
Музичний маратон пам'яті Василя Сліпака

Упродовж трьох днів 29-30 червня та 1 липня в Україні вшановували пам’ять героя, знаного оперного співака світової слави Василя Сліпака (позивний Міф), який два роки тому (29 червня 2016 року) загинув у бою на Сході України.

Музичний маратон пам'яті Василя Сліпака
Музичний маратон пам’яті Василя Сліпака

ІІ Міжнародний музичний маратон W-life, присвячений пам’яті Василя Сліпака розпочався у Києві в консерваторії, яка зараз вже носить його ім’я. А продовжився дводенними заходами у Львівській філармонії. Гасло маратону — „Від друзів — другові!“.

Перін Медоф (сопрано, Франція)
Перін Медоф (сопрано, Франція)

Щоб віддати шану своєму другові та колезі на одній сцені зібралися відомі оперні співаки — Перін Медоф (сопрано, Франція), Гоша Ковалінська (мецо-сопрано), Гійом Дюссо (бас, Франція), Пабло Вегуліа (тенор, США), а також Львівська державна академічна чоловіча хорова капела „Дударик“, Камерний хор Gloria, Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії.

Гійом Дюссо (бас, Франція)
Гійом Дюссо (бас, Франція)

29 червня на сцені Львівської філармонії звучала Petite Messe Solennele — Jacomo Rossini. А сьогодні, 1 липня, о 18 год. усі охочі матимуть нагоду послухати OPERA GALA, у якому до оперних зірок приєднається знаменитий диригент із Франції — Ніколас Крауз. На сцені звучали вибрані арії з опер та оркестрової музики чеського композитора Антоніна Дворжака і фінського композитора Яна Сібеліуса.

Диригeнт Володимир Сивохіп
Диригeнт Володимир Сивохіп

— Василь дуже хотів, щоб ця країна змінювалася. І головний меседж, щоб кожна людина в цій країні зрозуміла: якщо не починати зі себе, а сподіватися на когось, то нічого не буде. Тобто ми всі повинні змінюватися, кожен із нас, у своїй сім’ї, зі своїми близькими, друзями, на роботі. Тоді все буде добре, — наголосив у Києві брат Василя Сліпака — Орест Сліпак.

Гоша Ковалінська (мецо-сопрано)
Гоша Ковалінська (мецо-сопрано)

Голова Львівської ОДА Олег Синютка на початку вечора у Львові зазначив, що кожен українець повинен усвідомлювати, що його обов’язок, — пам’ятати Героїв, які загинули за Україну.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка
Голова Львівської ОДА Олег Синютка

— Нація, яка має таких Героїв як Василь Сліпак, ніколи не буде поборена. Це нація сильних, справжніх, мужніх людей. Він хотів привернути світ до України і йому це вдалося! Це людина незрівнянного таланту, — підкреслив керівник Львівщини.

Пабло Вегуліа (тенор, США)
Пабло Вегуліа (тенор, США)

На вечорі пам’яті були присутні рідні — батьки та брат Василя Сліпака, його друзі, колеги та шанувальники, а також ті, хто усвідомлює, що пам’ять — це єдине, чим можемо зараз подякувати за найбільшу жертву, яку він склав у боротьбі за мир.

Батьки Василя Сліпака під час виконання пісні „Ніч яка місячна“
Батьки Василя Сліпака під час виконання пісні „Ніч яка місячна“

Завершився другий день маратону улюбленою українською народною піснею Василя Сліпака „Ніч яка місячна“, яку спільно виконали і співаки, і музиканти, і глядачі.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.