Музею Михайла Грушевського у Львові передали унікальний портрет його Патрона

541

У середу, 10 квітня 2019 р. у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові  (вул. І. Франка, 154) відбулася знакова подія – голова суспільно-культурного товариства “Холмщина” Ірина Гринь передала до скарбниці музею портрет його Патрона – Михайла Грушевського.

«Ще на початку заснування музею члени суспільно-культурного товариства «Холмщина» подарували до його фондів свої родинні реліквії, етнографічні речі, документи, привезені з Малої Батьківщини історика – Холмщини, тим самим давши початок однойменній фондові групі. Сьогодні продовжується закладена старшими членами товариства традиція – поповнення скарбниці Львівського музею Михайла Грушевського»  – зазначила учений секретар музею Софія Легін.

Софія Легін та Ірина Гринь
Софія Легін та Ірина Гринь

Портрет Михайла Грушевського (пастель, 1997 р.) авторства народного художника України, лауреата Шевченківської премії Євгена Безніска був раніше подарований товариству його членом Маркіяном Басою. Згодом було вирішено передати його до львівського музею вченого.

«Історія така: п.Маркіян товаришував з п. Євгеном і якось приніс портрет Михайла Грушевського до Товариства. Це дуже цікава пастель 1997 року, тобто роботі уже більше двадцяти років. Але Михайло Сергійович «дивився» на мене з портрету, було йому некомфортно в нашій маленькій кімнаті і він «просився» в свою домівку, до нашого Львівського музею Грушевського. Портрет цікавий, незвичний, адже сам автор Євген Безніско дуже цікавий митець» –  розповіла Ірина Гринь

Голова суспільно-культурного товариства "Холмщина" Ірина Гринь
Голова суспільно-культурного товариства “Холмщина” Ірина Гринь

«Хочу сказати, що в музеї зберігається досить велика збірка портретів Михайла Грушевського роботи Євгена Безніска. І от коли дивишся, то Грушевський на них цікавий, зовсім незвичний. Щоразу Євген Іванович мав візію Грушевського не тільки як політика, громадського діяча, а й такого, якого ми не знаємо. Наприклад, є два портрети Грушевського у капелюсі, з іронічною посмішкою» – поділилася головний зберігач фондів Олеся Ванчура.

Поповнення скарбниці Львівського музею Михайла Грушевського
Поповнення скарбниці Львівського музею Михайла Грушевського

Подарований портрет займе гідне місце в скарбниці Львівського музею Михайла Грушевського та увійде до Музейного фонду України.

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.