Музей Михайла Грушевського у Львові запрошує на майстер-клас з малювання лемківської писанки

291
Лемківська писанка

У четвер, 14 квітня 2022 р., о 12 год. у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. Івана Франка, 154) відбудеться майстер-клас з малювання лемківської писанки.

Лемківська писанка найбільше відрізняється від гуцульської та багатьох інших технікою написання. Інструментом написання є шпилька, яка за формою нагадує маленький цвяшок, гострий кінець якого встромлений в дерев’яну паличку, а маленьку головку, що на другому кінці шпильки, вмочують в розплавлений в металевій посудині віск та переносять крапельки воску на поверхню яйця.

Основний символ лемківської писанки — Сонце, адже це символ життя і світла. Важливий символ — Зірка — донька Сонця. Також поширений Віночок, який свідчив про чистоту дівоцтва. Часто використовується символ дерева, ластівки — провісниці весни.

Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові
Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові

Майстер-клас відбувається в рамках Всеукраїнського фестивалю “Лемківська писанка”. Проведуть його вчителі Дитячої школи народних мистецтв Аліна Крицька, Наталія Марковська та Марія Янко.

“Майстер-клас підходить як для діток так і дорослих. Матеріалами забезпечуємо. Захід безкоштовний, благочинні внески вітаються.

На випадок повітряної тривоги – учасники майстер-класу захищені.

Будемо раді бачити вас у Львівському домі Грушевських”, – зазначають на вебсторінці музею.

Софія ЛЕГІН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.