Музей Франка у Нагуєвичах на Львівщині пропонує переселенцям безкоштовний вхід

887
Музей Франка у НагуєвичахМузей Франка у Нагуєвичах

Музей Івана Франка у його рідному селі Нагуєвичі на Львівщині запровадив безкоштовний вхід для людей, евакуйованих з інших регіонів України. Про це пише Суспільне з посиланням на директора Державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі” Богдана Лазорака.

За його словами, безплатно подивитися музей відтепер можна, показавши паспорт і довідку внутрішньо переміщеної особи.

Екскурсанти в Нагуєвичах
Екскурсанти в Нагуєвичах

Як розповів директор, музей приймає як окремих відвідувачів, так й організовані групи. Зокрема, днями на екскурсію приїздили переселенці, яким дали прихисток Дрогобицький педуніверситет та Дрогобицький музичний коледж імені Василя Барвінського.

Портрет Франка в музеї
Портрет Франка в музеї

За словами директора, мандрівка в епоху Івана Франка та у світ героїв його творів допомагає дітям і дорослим хоч не на довго відволіктися від думок про війну.

У перші дні вторгнення Росії в Україну з музею евакуювали найцінніші експонати.

Іван Франко народився в присілку Слобода села Нагуєвичів, у родині коваля. Тепер тут створили меморіальний комплекс будівель, які відтворюють садибу його батька.

Хата батьків Івана Франка (реконструкція)
Хата батьків Івана Франка (реконструкція)

Франко свого часу детально описав обійстя своєї родини в нарисі “Моя вітцівська хата”. За цим твором і реконструювали кожну будівлю – хату, стайню, зерносховище, кузню тощо. У хаті зібрали знаряддя праці та побутові речі часів Івана Франка.

Зберігаються в ній і реліквії родини Франків, зокрема дитяча колиска. Є старовинні вишиті сорочки з традиційним бойківським орнаментом. Світлини самого Івана Франка.

Через дорогу навпроти садиби діє музей Івана Франка. Тут зібрані матеріали про життя і творчість письменника в Нагуєвичах і на Дрогобиччині. Зокрема, тут можна побачити прижиттєві видання його творів і фотографію Ольги Рошкевич, першого кохання Івана Франка.

Трохи далі, за селом, є Стежка Івана Франка, яка була створена понад 40 років тому. Це лісова алея з дерев’яними скульптурами. Вони розповідають про життя і творчість письменника.

Рядок з поеми поема "Мойсей" Івана Франка
Рядок з поеми поема “Мойсей” Івана Франка

Є також “Галявина казок” з дерев’яними скульптурами героїв його казок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.