Музей Івана Франка у його рідному селі Нагуєвичі на Львівщині запровадив безкоштовний вхід для людей, евакуйованих з інших регіонів України. Про це пише Суспільне з посиланням на директора Державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі” Богдана Лазорака.
За його словами, безплатно подивитися музей відтепер можна, показавши паспорт і довідку внутрішньо переміщеної особи.
Як розповів директор, музей приймає як окремих відвідувачів, так й організовані групи. Зокрема, днями на екскурсію приїздили переселенці, яким дали прихисток Дрогобицький педуніверситет та Дрогобицький музичний коледж імені Василя Барвінського.
За словами директора, мандрівка в епоху Івана Франка та у світ героїв його творів допомагає дітям і дорослим хоч не на довго відволіктися від думок про війну.
У перші дні вторгнення Росії в Україну з музею евакуювали найцінніші експонати.
Іван Франко народився в присілку Слобода села Нагуєвичів, у родині коваля. Тепер тут створили меморіальний комплекс будівель, які відтворюють садибу його батька.
Франко свого часу детально описав обійстя своєї родини в нарисі “Моя вітцівська хата”. За цим твором і реконструювали кожну будівлю – хату, стайню, зерносховище, кузню тощо. У хаті зібрали знаряддя праці та побутові речі часів Івана Франка.
Зберігаються в ній і реліквії родини Франків, зокрема дитяча колиска. Є старовинні вишиті сорочки з традиційним бойківським орнаментом. Світлини самого Івана Франка.
Через дорогу навпроти садиби діє музей Івана Франка. Тут зібрані матеріали про життя і творчість письменника в Нагуєвичах і на Дрогобиччині. Зокрема, тут можна побачити прижиттєві видання його творів і фотографію Ольги Рошкевич, першого кохання Івана Франка.
Трохи далі, за селом, є Стежка Івана Франка, яка була створена понад 40 років тому. Це лісова алея з дерев’яними скульптурами. Вони розповідають про життя і творчість письменника.
Є також “Галявина казок” з дерев’яними скульптурами героїв його казок.