Музейні посиденьки про Івана Боберського запрошують

494
Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові на вул. Івана Франка, 154

У п’ятницю, 15 грудня 2017 року о 16:00 в рамках проекту “Музейні посиденьки за горнятком гербати” Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові (вул. Івана Франка, 154) запрошує усіх охочих на презентацію науково-популярного видання «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції».

Книга видана видавництвом Юрія Николишина «Апріорі» у співпраці з редакційно-видавничим відділом Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Книга «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції»
Книга «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції»

Учасники презентації зможуть ознайомитися з малознаними сторінками нашого минулого, зокрема про взаємини Івана Боберського з Михайлом Грушевським, Іваном Франком, Миколою Міхновським, Євгеном Коновальцем та іншими видатними постатями першої третини ХХ століття.

Постать Івана Боберського багатогранна (педагог, організатор, редактор, журналіст, громадський та військово-політичний діяч, меценат), однак автори у своїй праці цілеспрямовано висвітлювали його життєпис і доробок саме як “Батька українського тіловиховання”.

Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції. Львів, листопад 1912 р.
Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції. Львів, листопад 1912 р.

Видання висвітлює життя, події і факти свідомо замовчуваного і репресованого минулого, але своїм ідейним наповненням і потенціалом безумовно звернена у майбутнє – на її основі і результатах подальших наукових дослідженнях у цій ділянці можна буде закласти міцний фундамент української національної фізичної культури оновленої України.

Автори книги – члени Комісії тіловиховання і спорту імені Івана Боберського Наукового товариства імені Шевченка (НТШ) у Львові, доценти кафедри олімпійської освіти ЛДУФК Андрій Сова і Ярослав Тимчак.

Наукову редакцію праці здійснив ректор ЛДУФК, доктор педагогічних наук, професор Євген Приступа.

Іван Боберський демонструє зимове спорядження (одяг та засоби пересування: лещата). Діаспорний період. Канада.
Іван Боберський

Рецензенти: голова історичної комісії НТШ, доктор історичних наук, професор, дійсний член НТШ Микола Литвин; доктор педагогічних наук, професор Ірина Курляк; голова комісії спеціальних (допоміжних) історичних дисциплін НТШ, доктор історичних наук, дійсний член НТШ Андрій Гречило; член комісії тіловиховання і спорту імені Івана Боберського НТШ, кандидат філологічних наук, професор Степан Кость.

Очікується, що у заході візьмуть участь нащадки родини Боберських і Франків, представники наукових організацій та музейних установ міста Львова.

А тих, хто у цей вечір завітає до музею очікує невеликий сюрприз)))

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.