Музей, в який дуже важко потрапити, але воно того варто

3411
Музей, в який дуже важко потрапити, але воно того варто
Музей, в який дуже важко потрапити, але воно того варто

На минулому тижні нам таки вдалося потрапити в музей, в який потрапити надзвичайно складно. Основна причина цього – його розташування.  Знаходиться він на території військової частини А 0284 на вулиці Стрийській, 88. В період війни потрапити на територію військової частини звичайній людині дуже важко, але музей цього насправді вартує.

Воєнно-історичний музей був створений у відповідності до директиви Міністра оборони СРСР і начальника Головного політичного управління Радянської армії та Військово-Морського флоту СРСР, як музей історії військ Прикарпатського військового округу. Урочисте відкриття музею відбулося 7 травня 1965 року – напередодні 20 річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні в будівлі за номером 22 на вулиці Леніна (нині вулиця Личаківська).

З 12 липня 1974 року, музей отримав спеціально спроектовану та побудовану будівлю по вулиці Стрийській, 48а, яка розташовувалась в парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького, неподалік монументу бойової Слави Радянських Збройних Сил. З травня 1995 року, рішенням командувача військ Прикарпатського військового округу, музей було перенесено на територію військової частини на вулиці Стрийська, 88, де він зараз і знаходиться.

Музей розміщений в окремій будівлі загальною площею 632 квадратних метри. Експозиція музею займає 428 квадратних метри. У музеї є три експозиційних зали, екскурсійно-методичний кабінет, кімната відпочинку, кабінет завідувача музеєм, кімнати для екскурсовода та зберігача фондів, кімнати для збереження фондів.

Перед будівлею музею розташовані гранітні обеліски зі списками усіх об’єднань, з’єднань та частин, які приймали участь у визволенні міста Львова від німецько-фашистських загарбників. На оглядових майданчиках, до уваги відвідувачів представлена вулична експозиція взірців артилерійського озброєння та бойової техніки.

Понад десять тисяч експонатів розповідають про історію Української Держави, її війська, Червонопрапорного Прикарпатського військового округу, історію прославлених об’єднань, з’єднань та частин, сучасні бойові здобутки воїнів Збройних Сил України, Західного оперативного командування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.