18 травня 2017 р., у Всесвітній день вишиванки та Міжнародний день музеїв, о 16.00 Музей Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка, 154) запрошує усіх охочих на Файне хусткування та майстер-клас із створення зернових кораликів.
Обов’язковими елементами народного одягу у наших пращурів були головні убори. За жіночим головним убором найчастіше визначали статки родини, її соціальний статус, вік власниці. Різновидів цього елементу національного костюму та способів його пов’язування є досить багато, в залежності від регіону, де їх носили. Це і очіпок, і вінок, і кептур, бавниця, намітка, фацелик та інші, але безперечним лідером у цьому різноманітті традиційного одягу є хустка, що пройшла крізь віки, як незамінний предмет нашого побуту.
Вишита чи ткана, розкішно декорована, прикрашена квітами, бісером, намистинами, яскрава, квітчаста хустка в Україні мала побутове й обрядове значення. Вона здавна була оберегом. До сьогодні зберігся звичай „покривання” молодої хусткою, після чого вона стає заміжньою жінкою, господинею в домі. А хустинки, якими на весіллі покривали руки, в кінці обряду зав’язувалися одна з одною та зберігалися у скрині як оберіг сім’ї.
Зрештою, хустина символізує й вірне кохання, адже ще за часів козаччини існував звичай, коли дівчина дарувала вишиту хустку своєму нареченому, або ж шовкову хустку дарував козак своїй милій. Чоловік дарував дружині хустку на знак любові, довір’я, злагоди та поваги.
А ще український національний костюм не може існувати без аксесуарів. Це одна з основних особливостей нашого традиційного одягу. Давнім українцям доводилося досить часто виготовляти прикраси власноруч. Для цього використовувалися найрізноманітніші природні матеріали.
Тож, 18 травня о 16.00 майстрині Віра Олеш, Надія Гнат і Оксана Рудавська проведуть в Музеї Михайла Грушевського файне хусткування та майстер клас із створення кораликів.
Усім охочим пов’яжуть хустину за давніми зразками, а ще навчать творити зернові прикраси, які так пасуватимуть нашим дівчатам та жінкам у цю весняно-літню пору.
Тож будемо раді вітати Вас в домі Грушевських на Софіївці (вул.Івана Франка, 154).
Софія ЛЕГІН
P.S. Візьміть з собою хустину )