Моршин у 1960-1970-х роках на цікавих світлинах

4677
м
Моршин у 1960-1970-х роках

1878 року в Моршині на Львівщині розпочався перший офіційний лікувальний сезон. Там відкрили “Заклад для лікування грудних захворювань”. З цього почала історія всесвітньовідомого курорту.

Поштовхом до розвитку міста та курорту стало будівництво 1875 року залізниці Стрий – Станіслав. 1877 року преса почала писати про відкриття кліматичного курорту для хворих на туберкульоз легенів. Слава про лікувальні властивості моршинської води швидко ширилась межи людьми.

В рекламних проспектах, що виходили перед Першою світовою війною, Моршин порівнювали з найпопулярнішими європейськими курортами, називали його “галицьким Спа” чи “галицьким Карлсбадом” – тепер Карлові Вари.

В 1930-х на курорті були збудовані водолікарня, грязелікарня, інгаляторій та бювет мінеральних вод — “грибок”, котрий став символом міста.

Після встановлення радянської влади приватні пансіонати були об’єднані в санаторії.

Сьогодні хочемо познайомити наших читачів із ретро світлинами курорту в Моршині, які датуються 1960-1970-ми роками. На них можна побачити санаторії, умови проживання та самих відпочиваючих, які завітали на Львівщину, щоб поправити своє здоров’я.

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Джерело: https://meshok.net/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.