Міністр культури благодійною виставою збиратиме кошти на лікування актора Олеся Федорченка (відео)

1116
Олесь Федорченко
Олесь Федорченко

В неділю, 2 грудня 2018, в Театрі імені Марії Заньковецької відбудеться благодійна моновистава “Момент кохання”, де головну роль зіграє чинний міністр культури Євген Нищук. Всі кошти від продажу квитків передадуть на лікування актора-заньківчанина Олеся Федорченка.

Про це вчора, 26 листопада 2018 року, під час брифінгу розповів генеральний директор-художній керівник Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк.

Генеральний директор-художній керівник Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк.
Генеральний директор-художній керівник Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк.

“Театр Заньковецької часто та багато займається доброчинністю. З 2014 року ми робили все що могли, щоб допомогти хлопцям на передовій. А тепер сталася трагічна ситуація з Олесем Федорченком і я надзвичайно зворушений та дякую колегам з Національного театру ім.І.Франка, які погодилися відрядити до нас цілу групу своїх працівників для проведення благодійної вистави. На сьогодні уже реалізовано близько 800 квитків та виручено уже більше 93 тис. грн. Дуже зворушує, що окрім придбання квитків люди питаються чим ще можуть допомогти. І ця аура добра та доброчинності свідчить про величезну, неймовірну силу та добрий стан суспільства”, – сказав Андрій Олександрович.

Станом на сьогодні Олесю Федорченку уже провели чотири складні операції і три  попереду. Після чого буде тривалий реабілітаційний процес.

Народний артист України Тарас Жирко
Народний артист України Тарас Жирко

“Коли з Олесем сталося це випробування ми думали чим можемо йому допомогти. І найприйнятнішим, на нашу думку, є, що ми,як його колеги, робимо те що можемо. Це найпростіше і найпотрібніше в цій ситуації. Ми хочемо, щоб Олесь виходив з кризи, щоб люди його підтримували, щоб до нього була прикута увага і це його зміцнить. От для цього ми і придумали цю виставу, щоб йому допомогти. І хочу наголосити, що Євген Нищук приїздить сюди у свій вихідний день та за власний кошт в якості актора, а не міністра культури і грає цю виставу абсолютно безкоштовно”, – розповів режисер-постановник, автор сценографічної ідеї, народний артист України Тарас Жирко.

Всі, хто хоче долучитися, можуть переказувати кошти на рахунок мами Олеся, Ніни Андріївни Федорченко 5168 7573 7393 7616  у ПриватБанку.

Інформація про виставу: 

Моновистава “Момент кохання” являє собою сповідь або, як визначив режисер жанр вистави – “слідчий експеримент”, впродовж якого в’язень сумління (у виконанні народного артиста України Євгена Нищука) згадує дивовижний епізод свого життя – зустріч з Панною (панна у спогадах – Інна Цимбалюк). Герой на очах у глядача переживає всі етапи їх “моменту кохання”. Перехід кордону, покладений в основу сюжету, стає приводом і провокацією реконструкції минулого, акцентуючи увагу на можливості подолання внутрішніх кордонів і меж, в які поставлена особистість у сучасному суспільстві.

Афіша вистави "Момент кохання"
Афіша вистави “Момент кохання”

Своїм слідчим експериментом Герой замислюється про швидкоплинний момент кохання, приходячи до висновку: “Щастя — момент. Далі буденщина, пошлість. Саме найбільше щастя буде мізерним в порівнянні з цим… Тільки любов виправдовує наше перебування на землі”.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.