Мазепа, або новорічний подарунок заньківчан

754
Сцена з вистави "Мазепа"
Сцена з вистави "Мазепа"

Старого 2018 року залишаються лічені дні, а заньківчани не перестають дивувати публіку новими роботами. Цієї суботи та неділі, 29 та 30 грудня 2018 року,  на сцені театру Марії Заньковецької остання прем’єра року – вистава “Мазепа”.

Сцена з вистави "Мазепа"
Сцена з вистави “Мазепа”

Режисер-постановник вистави народний артист а України, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Федір Стригун, художник-постановник – заслужений діяч мистецтв Польщі Олександр Оверчук, художник по світлу – Сергій Войтичук.

Сцена з вистави "Мазепа"
Сцена з вистави “Мазепа”

“Ця вистава про те, як старше покоління іноді не розуміє молоді. Юліуш Словацький зумисне зобразив Мазепу 30-річного, адже він писав п’єсу про кохання та молодість, і як у хорошого драматурга в нього «політика – контрабанда на сюжеті». Її можна прослідкувати поміж перипетій сюжету. Адже насамперед автор хотів показати, що українцям та полякам немає чого ділити. Це дружні та братні народи, які мають жити в порозумінні. Проте, як це завжди буває в історії, серед держав обов’язково з’явиться агресор, який матиме інші цілі.

Сцена з вистави "Мазепа"
Сцена з вистави “Мазепа”

Драматург акцентує на тому, що, якщо дурна влада, то від цього насамперед страждатиме народ. Адже гонор та особисті інтереси ніколи не можна ставити вище ідеалів своєї нації, бо тоді держава приречена.

Сам Юліуш Словацький любив Україну, адже народився в Кременці. Його любов часто порівнюють із любов’ю Т. Шевченка.

Сцена з вистави "Мазепа"
Сцена з вистави “Мазепа”

На українській сцені вперше ця вистава йшла у театрі Миколи Садовського. То ж кому, як не Заньківчанам саме зараз показати цю актуальну на всі часи п’єсу?!”, – розповів режисер-постановник Федір Миколайович Стригун.

У Новому році виставу можна буде побачити 12, 20, 26 та 27 січня. Квитки у касі театру. Початок усіх вистав о 18.00.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.