Мауглі, або літак Папи Івана Павла ІІ

918
літак

Останнім часом літаки українських авіакомпаній виконали багато пам’ятних рейсів. Це і евакуація українців з охопленого епідемією Уханю, і перевезення гуманітарних вантажів для європейських країн бортами Антонова, і миротворчі місії наших військових, і гасіння пожеж у Чорнобильській зоні рятувальниками ДСНС.

Це маленькі і великі подвиги авіаторів лише кількох місяців, але сьогодні згадаємо спецрейс, що запам’яталась чи не найбільше. Це візит до Львова Папи Івана Павла ІІ, який забезпечувала авіакомпанія Fly UIA .

Ця епохальна подія, яка без перебільшення вплинула на цілу державу і залишила вагомий слід у серцях мільйонів українців.

Візит відбувся 23-27 червня 2001 року. Спочатку Папа прилетів у Київ, а потім, з 25 червня і до дня відльоту, перебував у Львові.

Іван Павло ІІ
Іван Павло ІІ

Церква Святого Юра, Латинська катедра, Вірменський собор, семінарії РКЦ та УКУ. Дві служби (у католицькому та у православному обряді) на Львівському іподромі та зустріч з молоддю.

І завжди сотні тисяч паломників на літургіях і не менша кількість – вздовж усієї дороги, якою прямував папамобіль.

Та не менш цікавим є те, з чого починався візит Папи до Львова і чим закінчувався – борт авіакомпанії МАУ, який здійснював рейс з Києва, а потім і у Рим.

Цей Boeing 737-300 (UR-GAH) став знаковим для української авіації у багатьох аспектах. Він надійшов у флот авіакомпанії у квітні 1999 року і ознаменував собою і вихід української авіації з кризи. Це був перший літак такого типу на усьому пострадянському просторі, а ще – він був абсолютно новим, виготовленим на замовлення авіакомпанії на заводі у США. Ще цікавим є те, що ім’я для нього обирали на всеукраїнському конкурсі, у якому переміг хлопець з Чернігова, котрий запропонував дуже співзвучну з абревіатурою авіакомпанії назву – Мауглі.

Іван Павло ІІ сходить з трапу літака
Іван Павло ІІ сходить з трапу літака

І якщо уважно подивитись на фото, де Іван Павло ІІ сходить з трапу літака, можна побачити невелике зображення символу літака і напис його другого імені відразу під кабіною пілота.

Цей літак був виведений з флоту авіакомпанії у жовтні 2017 року, але він назавжди залишиться у нашій пам’яті, як літак Папи Івана Павла ІІ.То ж сьогодні згадуємо про цю подію з вірою у те, що заступництво Понтифіка допоможе повернути здоров’я у нашу спільноту, мир на нашу землю і літаки у наше небо.

Друге фото було зроблено зовсім випадково 26 червня 2017 року – в річницю візиту Папи. А вже восени цього ж року «Мауглі» був виведений з флоту

Богдан БІЛАН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.