Марічка Бурмака, Львів, бібліотека (відео)

1028
Марічка Бурмака, Львів, бібліотека

Надзвичайно тепла, відверта і якось по-дружньому легка зустріч відбулася 18 квітня 2017 року в Львівській обласній бібліотеці для юнацтва в межах проекту „За живе“, автором якого є очільниця цієї книгозбірні Тетяна Пилипець. До львів’ян завітала в гості відома співачка, волонтерка Марічка Бурмака. Говорили про те, що надихає та ощасливлює, тривожить і болить, що допомагає не спинятися у діяльності — концертній, викладацькій, журналістській, волонтерській, просвітницькій. Модерувала зустріч заступниця директорки бібліотеки Людмила Пуляєва-Чижович.

Марічка Бурмака не лише виступає на сцені, а й гастролює світом, зустрічається з українцями, особливо багато спілкується з молоддю. Також вона — професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка на кафедрі кіно- і телемистецтва, веде авторський демократичний телевізійний проект.

Людмила Пуляєва-Чижович та Марічка Бурмака на проекті „За живе“
Людмила Пуляєва-Чижович та Марічка Бурмака на проекті „За живе“

Від початку бойових дій на Східній Україні Марічка Бурмака неодноразово провідувала наших воїнів із концертами.

— Я часто їжджу до наших військових. Найбільше вражає, коли мені надсилають фотографії, на яких я із тими хлопцями, а потім мені кажуть, що когось із них уже нема в живих. Часто мені пишуть у соцмережах, діляться життєвими історіями. Колись один боєць писав мені зворушливі листи, відповідати на які не наважилася, бо це означало б, що приймаю ті почуття. А потім — його не стало. Для мене це був шок. Так з’явилась пісня „Поцілуй мене на прощання“. Це не особиста історія, та я уявила себе на місці жінки, яка проводжає цього хлопця, — поділилася враженнями гостя.

Людмила Пуляєва-Чижович, Марічка Бурмака та Тетяна Пилипець на проекті „За живе“
Людмила Пуляєва-Чижович, Марічка Бурмака та Тетяна Пилипець на проекті „За живе“

Чимало цікавого співачка розповіла про доньку: вона йде власним шляхом, хоча дуже гарно співає, грає на гітарі, вчиться в Інституті журналістики.

Марічка Бурмака на проекті „За живе“
Марічка Бурмака на проекті „За живе“

Поділилася враженнями й від змін у рідному Харкові:

— Коли нещодавно приїхала в Харків, то перше, що почула в таксі — пісня гурту „Скай“ українською мовою на радіо. І це було надзвичайно, бо я про це мріяла! У Харкові зараз багато української мови. Коли я зустрічалася зі студентами у своєму університеті (Харківський національний університет ім. В. Каразіна), то жодне запитання не пролунало російською мовою. Це — результат нашої спільної боротьби. Тому не можна сказати, що нема революції — вона у кроках вперед, які ми разом поступово робимо. У Донецьку і Луганську, де я теж бувала з концертами, люди співали разом зі мною. Тож, думаю, ми повернемо ті території, бо це — Україна!

 Марічка Бурмака та гості проекту „За живе“
Марічка Бурмака та гості проекту „За живе“

Розповіла співачка і про свої літературні смаки. Особливо радила всім прочитати бестселер „Жінка мандрівника у часі“, бо „це найкраща книжка про справжні людські стосунки“. Любить читати кілька книг одночасно. Тож зараз ще читає „Три чашки чаю“ (про чоловіка, який побудував школу в Пакистані), нещодавно завершила — „Життя Марії“, „Господь симпатизує аутсайдерам“. З українських письменників перечитує твори Софії Андрухович, Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Юрія Іздрика.

У Львові 27 квітня у Театрі ім. Марії Заньковецької відбудеться концерт Марічки Бурмаки разом із гуртом Gypsy Lyre. Співачка запросила всіх прийти послухати їхній виступ. Каже, що ці музиканти унікальні, їй із ними легко імпровізувати та експериментувати в музиці.

Марія Бурмака
Марія Бурмака

— У них присутній і джаз, і фламенко; вони часто виступають на Alfa Jazz Fest, „Флюгерах Львова“. Я була закохана в цю музику, і зрозуміла, що хочу з ними грати. З нашою програмою ми вже були в Єгипті, Києві та Мукачеві. На концерті у Львові відбудеться патріотична прем’єра, яка ще не звучала. Вона з’явилась нещодавно, коли я їхала із Києва в Одесу, і мене так вразили краєвиди, що просто хотілося обіймати цю землю!

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.