”Малярство та реставрація”, або розкішна виставка Володимира Магінського

1481
”Малярство та реставрація”, або розкішна виставка Володимира Магінського

Вчора, 18 серпня 2016 року, в приміщенні Львівської Національної галереї імені Бориса Григоровича Возницького (вул.Стефаника, 3) відкрилася виставка Володимира Магінського під назвою ”Малярство та реставрація”.

“Я з паном Володимиром більше знайома як з прекрасним, фаховим реставратором, а тепер ми з ним знайомимося і як з художником. Сьогодні він показує нам твори, які створив за останні 15 років. І нашому музею дуже пощастило, оскільки пан Володимир дарує нам один із своїх портретів”, – сказала в.о. Генерального директора ЛНГМ ім.Б.Г.Возницького Лариса Разінкова відкриваючи виставку.

Відкриття виставки Володимира Магінського ”Малярство та реставрація”
Відкриття виставки Володимира Магінського ”Малярство та реставрація”

Магінський Володимир Дмитрович народився у м. Нальчику (Кабардино-Балкарська республіка) 18 вересня 1946 року. В 1963-1972 роках навчався в Одеському державному художньому училищі ім. М.Грекова. В 1972-1978 роках продовжив навчання у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва.

Володимир Магінський
Володимир Магінський

“На виставці представлені роботи 2004-2016 років. Художник показує багато пейзажів з подорожей: Прага, Львів, Збараж, роботи з Польщі, де показані архітектурні ансамблі костелів, в’їздних брам і т.д. Чимало бачимо квітів і, як каже сам художник, що квіти – це жінки. Квіти такі ж манірні, як у оголених натурах художника. Це і півонії, і будяки, тобто це характер кожної жінки. Також багато автопортретів художника, які показують певні етапи творчого пошуку митця.

Перша освіта художника – Одеське художнє училище ім. Грекова, згодом навчався у Львівському інституті прикладного мистецтва. І перша виставка митця відбулася саме після закінчення інституту в 1978 році. Зараз це уже друга персональна виставка, але перша в стінах Національного галереї ім. Бориса Возницького”, – розповіла куратор виставки Наталія Крокіс.

Володимир Магінський
Володимир Магінський

З 1986 року Володимир Дмитрович є дійсним членом Національної спілки художників України. Художник-реставратор вищої категорії станкового темперного та олійного малярства. Протягом багатьох років Володимир Магінський реставрує твори сакрального мистецтва не тільки у Львові. Серед гостей виставки були і представники Національного заповідника «Замки Тернопілля», де  митець рятує для майбутніх поколінь унікальні експонати.

“Ми щиро раді, що в нашому заповіднику уже більше 22-х років працює Володимир Дмитрович. Львів багатий творчими особистостями, а для такого невеликого міста, як наш Збараж Володимир Дмитрович є Особистітю. І збаражчани його дуже добре знають. В його доробку більше 100 відреставрованих живописних полотен, ікони, скульптури, багато консерваційних робіт.

Головний хранитель фондів Національного заповідника«Замки Тернопілля», Наталія Скоропляс
Головний хранитель фондів Національного заповідника «Замки Тернопілля», Наталія Скоропляс

5 років тому була персональна виставка Володимира Дмитровича в Історичному музеї і сьогодні я бачу більшість нових робіт. Тобто роки йому не додають зрілості, літа додають йому молодості. Розкішний колорит його картин просто заворожує, хочеться дивитися і дивитися”, – поділилася Наталія Скоропляс, головний хранитель фондів Національного заповідника«Замки Тернопілля».

Варто зазначити також, що твори митця зберігаються в музеях та у приватних колекціях США, Канади, Росії, Польщі, Чехії, Ізраіля, України.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.