Вчора, 18 серпня 2016 року, в приміщенні Львівської Національної галереї імені Бориса Григоровича Возницького (вул.Стефаника, 3) відкрилася виставка Володимира Магінського під назвою ”Малярство та реставрація”.
“Я з паном Володимиром більше знайома як з прекрасним, фаховим реставратором, а тепер ми з ним знайомимося і як з художником. Сьогодні він показує нам твори, які створив за останні 15 років. І нашому музею дуже пощастило, оскільки пан Володимир дарує нам один із своїх портретів”, – сказала в.о. Генерального директора ЛНГМ ім.Б.Г.Возницького Лариса Разінкова відкриваючи виставку.
Магінський Володимир Дмитрович народився у м. Нальчику (Кабардино-Балкарська республіка) 18 вересня 1946 року. В 1963-1972 роках навчався в Одеському державному художньому училищі ім. М.Грекова. В 1972-1978 роках продовжив навчання у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва.
“На виставці представлені роботи 2004-2016 років. Художник показує багато пейзажів з подорожей: Прага, Львів, Збараж, роботи з Польщі, де показані архітектурні ансамблі костелів, в’їздних брам і т.д. Чимало бачимо квітів і, як каже сам художник, що квіти – це жінки. Квіти такі ж манірні, як у оголених натурах художника. Це і півонії, і будяки, тобто це характер кожної жінки. Також багато автопортретів художника, які показують певні етапи творчого пошуку митця.
Перша освіта художника – Одеське художнє училище ім. Грекова, згодом навчався у Львівському інституті прикладного мистецтва. І перша виставка митця відбулася саме після закінчення інституту в 1978 році. Зараз це уже друга персональна виставка, але перша в стінах Національного галереї ім. Бориса Возницького”, – розповіла куратор виставки Наталія Крокіс.
З 1986 року Володимир Дмитрович є дійсним членом Національної спілки художників України. Художник-реставратор вищої категорії станкового темперного та олійного малярства. Протягом багатьох років Володимир Магінський реставрує твори сакрального мистецтва не тільки у Львові. Серед гостей виставки були і представники Національного заповідника «Замки Тернопілля», де митець рятує для майбутніх поколінь унікальні експонати.
“Ми щиро раді, що в нашому заповіднику уже більше 22-х років працює Володимир Дмитрович. Львів багатий творчими особистостями, а для такого невеликого міста, як наш Збараж Володимир Дмитрович є Особистітю. І збаражчани його дуже добре знають. В його доробку більше 100 відреставрованих живописних полотен, ікони, скульптури, багато консерваційних робіт.
5 років тому була персональна виставка Володимира Дмитровича в Історичному музеї і сьогодні я бачу більшість нових робіт. Тобто роки йому не додають зрілості, літа додають йому молодості. Розкішний колорит його картин просто заворожує, хочеться дивитися і дивитися”, – поділилася Наталія Скоропляс, головний хранитель фондів Національного заповідника«Замки Тернопілля».
Варто зазначити також, що твори митця зберігаються в музеях та у приватних колекціях США, Канади, Росії, Польщі, Чехії, Ізраіля, України.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ