Маємо хорошу новину для справжніх кавоманів

531
Кава
Кава

Знову прийшла неділя, а це означає настав час цікавої кавової історії. Сидячи в улюбленій львівській кав’ярні,  з нашим незмінним партнером Торговою Маркою Кава Старого Львова, переглядав новини і натрапив на результати цікавих досліджень.

Виявляється, американські вчені провели дослідження і з’ясували, що кава статистично здатна додати кавоману зайвих 2-3 роки життя. Щоправда, це за умови, що він не має протипоказань до її вживання і п’є по три філіжанки щодня.

Кава
Кава

В результаті метааналізу (тобто об’єднання статистики з кількох досліджень) з’ясувалося, що напій, який бадьорить, продовжує життя середньостатистичної людини на 3,4%. Тобто, якщо врахувати, що в Україні тривалість життя у чоловіків 66 років, а у жінок 76 років, то ті, хто п’є каву, повинні в середньому жити на два з лишком роки довше. Тож перейматися за вживання кави не варто.

Кава лате
Кава лате

Щоправда, і тут є нюанс – це все середньостатистичні підрахунки. Багато чого залежить від способу життя, звичок та хронічних захворювань. Тому цифри можуть змінюватися як у менший, так і більший бік.

Кава в турці на пісочку
Кава в турці на пісочку

Тож можливо тепер лікарі та вчені домовляться і вирішать – шкідлива кава насправді чи ні. Хоча й тут краще дотримуватись середини і не зловживати.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.