Людмила Калабуха: «Книга про мистецтво відмов – необхідна кожному!”

2269
Людмила Калабуха: «Книга про мистецтво відмов – необхідна кожному!”

Одкровення відомих і простих людей, історія створення та протидія маніпуляціям – в інтерв’ю з бізнес-леді та мандрівницею, автором книги “Почніть говорити “НI”, одної з найочікуваніших книг 24 Форуму Видавців у Львові.

– Це ваша дебютна паперова книга (електронні посібники для збільшення продажів не рахуємо) – чи не було страшно – із бізнес-леді перетворитися на письменника?

 – Страшно буває не мені, а людям, які за мною спостерігають. J

Книга Людмили Калабухи "Почніть говорити "НI"
Книга Людмили Калабухи “Почніть говорити “НI”

Ось наприклад, коли я у 2014 році в розпал подій у нашій країні вирішила розпочати вести блог http://www.kalabukha.com.ua/ про продажі і переговори українською мовою. Аргументи тих, хто мене відмовляв:

 • кому потрібна українська мова в Інтернеті? Ти витрачатимеш свою енергію в нікуди!
 • які переговори та продажі, коли країна на краю прірви? Не те що українського підприємництва, самої країни скоро не стане?

А  зараз мої матеріали друкують найавторитетніші бізнес-видання та інтернет-портали, розумні глянці та суспільно-політичні журнали. Тепер я експерт теле- та радіопроектів. Корисні статті на моєму блозі українською отримують тисячі поширень в соцмережах, їх читають десятки тисяч людей з 10 країн світу, і це без реклами і просування.

Мені не було страшно, коли 23 роки тому, я пройшла пішки всі вулиці і райони Львова, продаючи саморобну біжутерію. А тепер я власник 3-х бізнесів.

Мені не було страшно вийти заміж на 21 день після знайомства без копійки грошей у спільному бюджеті, а цього року ми з чоловіком відзначили 21 рік спільного життя та проїхати, пролетіли, пройшли разом 39 країн світу.

Чи все це в мене було б, як би мені було страшно? Ні! Я завжди вірила в себе і вірила собі.

Тому, коли мені написали з тернопільського видавництво “Мандрівець” і запропонували написати для них книгу, я радо погодилась. А коли, згідно з умовами контракту, це треба було зробити за місяць, навіть тоді мені не було страшно. Я прийняла цей виклик і навіть здала готовий рукопис на тиждень раніше обумовленою дати.

Людмила Калабуха
Людмила Калабуха

– Чому ви вирішили написати саме книгу про «НI»?

 • Саме з цим питанням я сама довго собі не давала ради. Тому я зібрала весь свій 23-річний досвід підприємця і написала покрокову інструкцію з ефективної комунікації та протидії маніпуляціям як в бізнесі, так і в житті. Ця книга про мистецтво спілкування від переговорів з клієнтами, роботодавцями, підлеглими, колегами по роботі, випадковими знайомими до стосунків з коханими, друзями, дітьми та батьками.

   – Я сама дуже довго цього не вміла робити:

 • протидіяти маніпуляціям,
 • боялася когось образити відмовою,
 • намагалася у збиток собі і своїм рідним бути комфортною для всіх навколо.

І чому? Тільки тому, що не могла, стидалася, не сміла спокійно, грамотно, а головне, вчасно сказати «НI».

Людмила Калабуха
Людмила Калабуха

– У вашій книзі 25 розділів. Які писалися найлегше, а які – найважче?

– Вся книга була мною написана на одному диханні. Це був справжній стан потоку, коли я сідала за ноутбук і не вставала доти, коли не закінчувала розділ. Я писала всюди – в “нотатках” свого айфону, на серветках в ресторанах, на флаєрах і чеках магазинів, кожну вільну і не зовсім вільну хвилину.

А коли я сумнівалася, вставляти чи ні якісь приклади чи інструменти (вони мені здавалися занадто креативними чи сміливими), я питала у своїх друзів та підписників в соцмережах. І завжди, завжди всі люди голосували “ЗА”.

Більше того, я наводила десятки прикладів з мого досвіду  підприємця, писала про стосунки в нашій родині, про своїх друзів та колег. Деякі історії були настільки відверті, що я до сих пір їх нікому не розказувала, не те, щоб друкувала. Тому я присвятила цю книгу своїм батькам зі словами “Як ви би мною пишалися і критикували за відвертість, як би могли прочитати цю книгу”.

Людмила Калабуха
Людмила Калабуха

– Ви обирали для книги ілюстративний матеріал – історії реальних людей, наших сучасників. Чи були такі, які вразили вас?

 • Всі історії людей, які писали в коментарях чи надсилали мені в приват – вражали. Робота над книгою “Почніть говорити «НI» подарувала мені нових друзів, які щиро поділилися зі мною та моїми читачи своїм досвідом, висновками зі своїх помилок, роздумами, мріями, пошуками та перемогами. Особливо хочу відзначити такі розділи:
  • “Як сказати «НI» батькам”,
  • “Як сказати «НІ», коли просять гроші”,
  • “Як розпізнати, запобігти та припинити маніпуляції”,
  • “Як сказати «НІ» в коханні”,
  • “Сповіді керівників”,
  • «ТАК», яке ламає життя – погляд з Ірландії, Бельгії та України”.

А також мені вдалося переконати дати ексклюзивні інтерв’ю про те, як складалися стосунки з відмовами відомих людей: блогерів, митців, підприємців, журналістів. Ой! Що вони розповіли! Фрагменти з цих історій я публікувала в соцмережах і вони просто вибухали сотнями лайків і коментарів!

Під час підготовки до друку рукопису герой одної з моїх історій став міжнародною кінозіркою і зараз знімається в головній ролі у всесвітньо відомого режисера. А  про кого йдеться – ви дізнаєтеся, коли прочитаєте мою книгу!

Людмила Калабуха
Людмила Калабуха

– Пам’ятаєте своє перше «НІ» – яке врешті вдалося промовити і, як воно вас врятувало від якоїсь конкретної ситуації?

– Усвідомлення помилки і того, що моє життя перетворюється на низку рішень інших людей, прийшло до мене під час роботи в продажах. Коли клієнти з мене вибивали знижки, а партнери викручували руки хижацькими договорами.  Крім того, я ніяк не могла протидіяти тиску і маніпуляціям на всіх рівнях спілкування.

Та я багато працювала  над собою і виробила чітку систему технік, як упевнено відмовляти та викликати повагу. Серед них “хороший і поганий поліцейський”, “імітація відмови від клієнта”, “тефлоновий ефект”. Загалом, в книзі “Почніть говорити «НI» 200 практичних прикладів та простих і дієвих інструментів.

– Який тираж книги і де її можна буде знайти в нашому місті?

– Тираж – 2000 примірників. Вона точно буде на полицях у всеукраїнській мережі книгарень «Є». Я радію, бо ця мережа має по декілька крамниць у кожному місті, тож певна знайти мою книгу можна буде в багатьох місцях.

Вірю, що книга стане для багатьох настільною. Адже допоможе зробити життя значно простішим та комфортнішим. Коротке слово «НІ» – дасть змогу нам самим керувати своїм часом, проектами та потребами, зацікавленнями та справами.

Багато моїх колег та друзів спершу не дуже вірили, що вони зможуть грамотно відмовляти. Проте, щойно спробували і там, де раніше їм бракувало сміливості (у важливим перемовинах, у сімейних суперечках, у ділових проектах) – на ділі побачили, що все працює.

Не бійтеся  зробити перший крок:

 • Ні, це не входить в мої обов’язки!
 • Ні, мені це не цікаво.
 • Ні, мене це не влаштовує!
 • Ні, я не погоджуюся на такі умови!
 • ви побачите скільки вільного часу у вас з’явиться, позитивних емоцій та бажань врешті-решт зайнятися тим, на що роками не вистачало часу!

  Людмила Калабуха
  Людмила Калабуха

Як це зробити грамотно? Шукайте в мережі книгарень «Є» мою книгу “Почніть говорити «НI». Як упевнено відмовляти і викликати повагу”. Та приходьте на презентацію в рамках 24 Форуму видавців у Львові.

Чекаю на вас 14 вересня (четвер) о 19.00,  за адресою: Львів, Просп. Свободи, 28, Фестиваль-ресторація «Лівий берег» (в Оперному театрі).

Тисніть  “відвідаю” на сторінці події і приходьте!

Ексклюзивний  коментар автора записала Леся КІЧУРА

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.