До Львова їде народна картина з колекції Морґана Вільямса та Володимира Рака

1148
До Львова їде народна картина з колекції Тор ґана Вільямса та Володимира Рака

Вже сьогодні, 17 грудня 2017 року, о 15:00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться відкриття культурно-мистецької акції «За що ми воюємо:  картини з колекції Морґана Вільямса та Володимира Рака». Організатори: Міністерство культури України, Львівський палац мистецтв, ГО «Держава».

Анастасія Рак. Народна картина "Козак і дівчина біля криниці".
Анастасія Рак. Народна картина “Козак і дівчина біля криниці”.

Культурно-мистецька акція «За що ми воюємо» проходитиме  впродовж 17-23 грудня 2017 року. У рамках цього культурно-мистецького заходу заплановано лекцію художника, реставратора і культуролога, старшого наукового співробітника НЦНК «Музей Івана Гончара»  Володимира Рака про українську народну картину, а також проведення майстер-класів Світлани Рак та Ірини Білай.

Анастасія Рак. Народна картина "Парубок і дівчина у човні".
Анастасія Рак. Народна картина “Парубок і дівчина у човні”.

Українська народна картина – це особливий світ народної творчості, який має глибокі фольклорні корені й концентрує в собі знакові історичні, світоглядні, морально-етичні й естетичні аспекти буття українського етносу. Протягом тривалого періоду свого розвитку народна картина, увібравши в себе увесь духовний всесвіт українців, допомагала нашому народові пережити лихоліття воєн, голодоморів і репресій; сьогодні вона знову приваблює своєю щирістю й чистотою почуттів сучасного глядача.

Анастасія Рак. Народна картина "Козак Мамай".
Анастасія Рак. Народна картина “Козак Мамай”.

Подібно до того, як в минулому легендарний «Козак Мамай» був уособленням козацької вольниці, втіленням мужності, символом одвічної боротьби України за волю та незалежність, так і сьогодні народні картини ХХ ст., що зображали козака і дівчину біля криниці, голуба й голубку у парі, лебедів на ставку чи краєвид з хатками, церквою і вітряком, є образним нагадуванням про рідну землю, вічні цінності й про те, «за що ми воюємо».

Оксана ШПАК

Постер культурно-мистецької акції «За що ми воюємо: картини з колекції Морґана Вільямса та Володимира Рака»
Постер культурно-мистецької акції «За що ми воюємо: картини з колекції Морґана Вільямса та Володимира Рака»

«Споглядаючи українську народну картину, відчуваємо ностальгію за чимось до болю близьким і рідним. Здавалося б, що особливого: краєвид, кілька хат, вітряк або церква на пагорбі, пара лебедів на озеречку, постаті дівчини і парубка, сцени з повсякденного побуту, натюрморти з квітів та фруктів… Утім, у минулому столітті ці популярні в народі твори були окрасою чи не кожної селянської хати. Перед нами постає сільська ідилія, виплекана народною уявою впродовж віків».

(Зі вступної статті Тетяни Пошивайло до видання: Українське малярство: народна картина. Набір подарунково-поштових листівок зі збірки Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», Київ, 2012).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.