Львівський Музей Михайла Грушевського запрошує на виставку живопису Володимира Патика

288
Володимир Патик. Україні волю (фонди ДМММГ у Львові)
Володимир Патик. Україні волю (фонди ДМММГ у Львові)

В понеділок, 22 серпня 2022 року, о 16 год. у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка, 154) відбудеться відкриття виставки живопису і графіки «Україна Володимира Патика», присвяченої Дню Незалежності України.

Афіша до виставки Володимира Патика

Володимир Патик упродовж 50 років був і залишається візитною карткою галицької школи малярства: саме того далекого 1954 року він вперше виставив свої картини у столиці Галичини.

Чому твори цього знакового мистця так ревно западають у душу, хвилюють національну уяву – вчать любові до рідного?

Володимир Патик. Дземброня
Володимир Патик. Дземброня

Звернення Патика до глибин народного мистецтва – це не просто якесь романтичне зацікавлення, захоплення традиціями. Це його 7 громадянина, художника, патріота – переконання: жити в народі; і як особистість, і як творець він вийшов з гущі народу; зумів, зрештою, піднести свою творчість до глибини народного світосприйняття. Тож і відчуваєш,оглядаючи його картини,  відгомони ремінісценції народних українських розписів, сув’язі вишивок та ткання, з їхньою знаковістю й символікою. Свої знання автентики мистець переносить і в пейзажі, їв натюрморти, і в інші художні візії.

Володимир Патик. Вітряк
Володимир Патик. Вітряк

У його творах людина постає невід’ємною, органічною часткою Природи. Чи то барви Карпатських гір, чи степові далі Півдня, чи й Наддніпрянська мальовничість, – куди б не повели мистця заманливі дороги, його душа переймається красою рідної землі. Відходячи від натури, він загострює форму, вміло застосовує контрасти кольорів, фактур, ліній, а фантазія-уява допомагає глядачеві глибше сприймати гармонійність світу. Іноді ж характер його творчості визначає дух самої Природи, в середовищі якої мислить себе мистець, – позаяк саме вона, Велика природа, пронизує глибинні, найсокровенніші струни душі його як індивідуума, надихає на творення. Ця Патикова дійсність на полотнах – така ж монументальна, могутня й рідним-рідна, як і сама зачарована у Світах Україна (Микола Маричевський. Світ Володимира Патика)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.