Львівський музей Михайла Грушевського запрошує на виставку-презентацію дитячих видань 1930-х років з архіву Юрія Шкрумеляка

175
Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові

В середу, 1 червня 2022 року, о 14.00 Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка, 154) запрошує на виставку-презентацію дитячих видань з архіву Юрія Шкрумеляка, присвячену Міжнародному дню захисту дітей.

Віднайшла видання п. Зоряна Іванків, котра на презентації поділиться надзвичайно цікавою історією про те, як та де були знайдені, а згодом подаровані до колекції музею раритети. Серед яких видання: альманах «Світ дитини» (1930-ті рр.), дитячий часопис «Дзвіночок» (1930-ті р.) і, найголовніше, книжка Катерини Грушевської «Примітивні оповідання , казки і байки Африки та Америки», що була видана у Відні в 1923 р.

Юрій Шкрумеляк
Юрій Шкрумеляк

Довідково:

Юрій Шкрумеляк – український журналіст, поет, перекладач і дитячий письменник, січовий стрілець, автор творів про визвольну боротьбу УСС-УГА.

Під час Першої світової війни воював у складі Українських Січових Стрільців, був підхорунжим. Належав до найвідоміших поетів-усусів.

1920—1930 — співробітник і редактор часописів «Дзвіночок» і «Світ дитини». 1928—1939 — співробітник видавничого концерну Івана Тиктора, головний редактор і фейлетоніст газети «Народна справа» та журналу для дітей «Дзвіночок».

1945 р. був засуджений на 10 років ув’язнення в радянському концтаборі. Покарання відбував у Печорських таборах. Помер у 1965 р. у місті Коломия, похований у Львові на Личаківському кладовищі.

Софія ЛЕГІН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.