Львівський музей Михайла Грушевського запрошує на виставку “Над тліном. Перетворення”

506
Над тліном

1 листопада о 16 год. у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка, 154) відбудеться відкриття виставки «Над тліном. Перетворення», де будуть представлені відпрацьовані гільзи снарядів, розписані мисткинями: Лесею Бабляк-Тетерук, Лілею Гнатиків, Юлією Долинською,  Зоряною Опанащук, Ольгою Опанащук та Наталкою Шуст- Цимбалюк

“Війна … Страшне слово, яке із поняття з далекого минулого перетворилось на реальність.

Війна навіть на відстані від лінії активних дій вносить корективи в наше життя,впливає на емоційний стан, створює побутові проблеми, змінює звичне, сіє тривогу, примушує миритися із втратами… І кожен шукає якийсь сховок, свою нішу для порятунку своєї зраненої психіки…

Тому творчість часто і буває таким рятівним колом, а особливо коли до рук потрапляють відпрацьовані частини снарядів, гільзи чи футляри від набоїв і усвідомлюєш, що ці речі – не просто докази нашого опору, не просто атрибути цієї священної визвольної війни, а й артефакти, які викликають цілу палітру емоцій.

Розуміння того, що кожна гільза,кожен футляр від сняряду в свій час побував в руках наших воїнів і завдяки їм захистив нас, вирвані куски металу свідчать про шалені ризики і неймовірну мужність і самопожертву наших захисників.

Зброя – це тлін і руйнація. Мистецтво – життєстверджувальна сила краси. Тому перемагає життя і в руках львівських (і не тільки) художників гільзи розцвітають квітами, орнаментами, словами і символами. СЛАВА УКРАЇНІ І СЛАВА ЗСУ! “, – пишуть організатори  у події на фейсбук сторінці музею.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.