Львівський музей Михайла Грушевського запрошує на презентацію проєкту “Вишивки родини Грушевських”

411
Катерина Грушевська

21 червня 2023 р. о 16 год. Львівський музей Михайла Грушевського (вул. І.Франка, 154) запрошує на  презентацію реконструкції вишитої сорочки Катерини Грушевської, присвячену 123 річниці від дня народження Катрусі.

Сорочка реконструйована майстринею салону «Мамина світлиця» Уляною Базюк за оригінальною фотографією Катрусі Грушевської, датованою 1907 р. і зробленою у Львові в фотосалоні Мазура. Ця меморіальна світлина зараз зберігається у фондах Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові.

Катерина Грушевська. Львів, [1910-1911] р.
Катерина Грушевська.
«Сорочка уставкова, додільна, облямівка горловини і розріз пазухи без кольорової вишивки. Особливість — заломи тканини навколо пройми, надто широкий виріз горловини, чіткі шви між монохромним і кольоровими орнаментами на рукавах. Це дозволило припустити, що розмір сорочки був суттєво більшим, ніж потрібно, тому її намагалися припасувати для дитини, не перешиваючи», – ділиться особливостями реконструкції Уляна Базюк.

Окрім того, на презентації можна буде побачити відтворені майстрами салону «Мамина світлиця» рушники (за автентичними зразками меморіальних з фондової колекції музею). Про це пишуть на сторінці події музею.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.